На базі ЧНУ відбулася Міжнародна наукова конференція «Становлення сучасної української держави: роль європейських цінностей у формуванні демократичного буття»

7 листопада 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася Міжнародна наукова конференція «Становлення сучасної Української держави: роль європейських цінностей у формуванні демократичного буття».

Метою конференції стало залучення науково-педагогічних представників, дослідників, аспірантів, докторантів та експертів до наукового обговорення актуальних проблем становлення та укріплення демократичного устрою в контексті імплементації європейських цінностей та євроінтеграційних прагнень Української держави.

Модераторами заходу виступили Юрій Котляр, доктор історичних наук, професор кафедри історії, та Аліна Іовчева, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили.

Зустріч розпочали вітальним словом перший проректор нашого університету Юрій Котляр, в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ імені Петра Могили Алла Коваль та професорка кафедри криміналістики НУ «Одеська юридична академія», Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Голова правління ВГО «Інноваційний університет» Олеся Ващук.

До наукової дискусії в рамках конференції доєдналися як досвідчені науковці, так і здобувачів вищої освіти з 16 міст України, Польщі та Словаччини.

Загалом робота конференції тривала в межах трьох секцій – «Еволюція Європейської інтеграції України: історія взаємодії», «Демократичні трансформації Української держави в контексті євроінтеграційних прагнень: напрями, пріоритети, подальші кроки», «Актуальні підходи до імплементації європейських цінностей в українському суспільно-політичному просторі».

Зауважимо, що конференція тривала в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ за напрямком Модуль Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні» (EVADEM) No101085843 — EVADEM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України й ВГО «Інноваційний університет».

Дякуємо всім доповідачам та учасникам за цікаву наукову дискусію!