На базі ЧНУ імені Петра Могили відбувається Міжнародний форум громадських об`єднань ветеранів

На базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили 25 листопада 2021 року відбулось відкриття Міжнародного форуму громадських об`єднань ветеранів.

Захід проходить з 25 по 27 листопада за ініціативи ГО «Асоціація інвалідів-ветеранів АТО» та підтримки Міністерства у справах ветеранів України.

Тематика Форуму охоплює широке коло питань.  Так, на заході порушуються питання інституційної спроможності ветеранської спільноти, співпраці органів влади та об’єднань учасників  бойових дій, соціального захисту і підтримки ветеранів війни та родин загиблих. Також приділили увагу формуванню позитивного образу ветерана російсько-української війни та його ролі у національно-патріотичному вихованні.

Після реєстрації у холі університету відбулось урочисте відкриття виставки книг та  картин ветеранів у приміщенні Галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили. Вітальне слово виголосили Голова ГО Асоціація інвалідів-ветеранів АТО Сергій Гуссіді та керівник Управління у справах ветеранів та ВПО Миколаївської міської ради Олександр Терещенко. На виставці були представлені картини письменника, журналіста та художника Геннадія Молчанова, а також було презентовано книгу Андрія Воробця «Записки на полях війни» двома мовами – англійською та російською.

Сергій Гуссіді пояснив, що основною метою форуму є обмін досвідом, найкращими напрацюваннями та передача цієї інформації від ветеранів і громадських організацій до представників влади (міністерств, управлінь, департаментів, які пов’язані з ветеранами, молоддю тощо). Таким чином проведення заходу передбачає підвищити ефективності діяльності ветеранських організацій.

Урочисте відкриття самого Форуму громадських об`єднань ветеранів розпочалось пізніше в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили. Відкрив форум Голова ГО Асоціація інвалідів-ветеранів АТО Сергій Гуссіді. Також привітали учасників Голова ГО Асоціація учасників та інвалідів антитерористичної операції Роман Бойко та ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко.

«Я дуже вдячний, що сьогодні в стінах саме нашого університету проходить перший  Міжнародний форум громадських об`єднань ветеранів. Ми вдячні вам за те, що маємо можливість працювати, а студенти можуть мирно вчитися в стінах університету, здобувати фах і відчувати, що вони живуть в країні, яку захищають», – зазначив Леонід Клименко.

Ректор розповів, що зі свого боку університет робить все можливе для того, щоб якимось чином віддячити військовослужбовцям та ветеранам. В університеті навчається 118 студентів-дітей учасників АТО, 106 з яких вчиться на бюджеті. На базі університету працює фонд «Україна-Норвегія», де здійснюється перепідготовка за цивільними спеціальностями та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їхніх сімей. За словами ректора, зараз роблять усе можливе, аби  університетська клініка могла допомагати, в тому числі і психологічно, тим людям, які пройшли через військові події.

Також на відкритті форуму виступили директор Департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Міністерства у справах ветеранів Україн Ігор Мальцев та сержант-майор Ніколас Жерар, який є ветераном Афганської війни, учасником Групи радників колективної безпеки об’єднаної оперативної групи України операції «ЮНІФАЄР».

Після привітання в актовій залі розпочалась робота пленарного засідання, на якому обговорювали спортивну реабілітацію ветеранів війни, проєкти в сфері національно-патріотичного виховання, співпрацю ветеранських просторів з місцевим самоврядуванням  та досвід взаємодії між органами місцевого самоврядування та ветеранами і військовослужбовцями Миколаєва.

Далі учасники форуму розійшлися за різними локаціями, на яких відбувались панельні дискусії та круглі столи за такими тематиками:

1. Ветеранські простори.
  2. Національно-патріотичне виховання та громадянська ідентичність.
  3. Лікування та реабілітація.
  4. Соціальна та професійна адаптація.
  5. Надання статусів, житло та земля.
  6. Ветеранський спорт.

Підбиття підсумків роботи Міжнародного форуму та пресконференція за результатами роботи форуму запланована на 27 листопада. За результатами Форуму будуть сформовані пропозиції щодо подальших програм і проєктів.