На базі ЧНУ імені Петра Могили у 2021 році близько 200 осіб пройшли підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки та радіаційного контролю

На базі Наукового інституту радіаційної і техногенно-екологічної безпеки (керівник – професор Людмила Григор’єва) та кафедри екології медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили (завідувач кафедри – доктор біологічних наук, професор Людмила Григор’єва) регулярно відбуваються навчання з питань радіаційної безпеки.
Так у 2021 році пройшли навчання і отримали підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки та радіаційного контролю близько 200 осіб, які отримали Свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації за курсом «Радіаційна безпека, захист і радіаційний контроль». Це навчання здійснюється на підставі отриманого дозволу від Державної інспекції з ядерного регулювання в Україні.
Навчання пройшли співробітники державних та приватних медичних установ м. Миколаєва та Миколаївської області, серед яких: КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», «Казанківська багатопрофільна лікарня», ТОВ Медичний центр «Промінь», ТОВ УкрІЗОТОПСЕРВІС, МФ ТОВ «МедікалАДВАНСТ», ТОВ Медичний центр «Едельвейс», ТОВ «Південний медичний центр».
Варто нагадати, що з 01.01.2016 р. навчання здійснюється згідно з наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 02.10.2014р. № 143 «Про затвердження Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії», а періодичне навчання з радіаційної безпеки та перевірку знань обов’язково мають проходити:
• весь персонал категорії «А» лікувальних закладів та промислових підприємств;
• відповідальні за радіаційну безпеку і радіаційний контроль;
• члени постійних комісій з перевірки знань та інші відповідальні посадові особи.