На базі ЧНУ імені Петра Могили минув регіональний форум «Голос громадського суспільства у формуванні та реалізації плану відновлення України»

У неділю, 5 листопада 2023 року, на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили тривав регіональний форум «Голос громадського суспільства у формуванні та реалізації плану відновлення України».

Організатором заходу є колектив проєкту «Громадянське суспільство у відновленні України» (Луганська декларація).

Модератором зустрічі став викладач Києво-Могилянської та Львівської бізнес-шкіл Валерій Пекар.

Загалом форум складається з чотирьох напрямків:

• Як громадянському суспільству підготуватися / бути / стати учасниками відновлення?
  • Презентація ініціатив ОГС та представників бізнесу з відновлення та розвитку.
  • Співпраця ОГС та місцевого самоврядування задля відновлення.
  • Заключні тези.

У межах кожного спрямування запрошені гості, представники громадських та благодійних організацій ділилися власним досвідом щодо відбудови та розвитку південного регіону України, новими стартап-проєктами.

Захід об’єднав представник громадських ініціатив Миколаївської Херсонської та Одеської областей.

Під час зустрічі виголошувалися гучні й актуальні ідеї та рішення, усі учасники дійшли висновку, що тематика зустрічі є вкрай важливою в наш час.

Серед учасників – представники адміністрації, студентства та викладацького складу університету.

Також до форуму долучився Микола Капацина, депутат Миколаївської міської ради, Почесний Консул Данії.

А сам захід задля збереження безпекових умов пройшов в укритті.

Зауважимо, що перед початком заходу ректор ЧНУ Леонід Клименко для гостей проводив екскурсію головним корпусом університету, де показав результати відновлення будівлі та аудиторій після уражень ракетами в серпні 2022 року.

Так, гості побачили ракету типу С-300, яка є особливою пам’яткою музею «Могилянки», відвідали галерею мистецтв імені Серафими Сенкевич, де діє виставка «Незламний дух міста-героя».

Гості були вражені, наскільки швидко Чорноморський національний університет імені Петра Могили відновив корпус після атаки російським загарбниками:

«Сьогодні вранці, перед початком нашого форуму, я пройшовся коридорами університету, побачив, як різниця між приміщеннями за останній рік. Цей університет є прикладом того, як активно працює громадська ініціатива», – зауважив Андрій Длігач, керівник проекту «Голос громадянського суспільства в формуванні та реалізації плану відновлення України (Луганська декларація)».