На базі ЧНУ ім. Петра Могили стартувало засідання фокус-груп з питань визначення сфер смарт-спеціалізації Миколаївської області


29 жовтня на базі ЧНУ ім. Петра Могили  почалося  засідання фокус-груп з питань визначення сфер смарт – спеціалізації Миколаївської області.

Захід розпочався із вітального слова ректора ЧНУ ім. Петра Могили Леоніда Клименко, який наголосив на перспективності та необхідності визначення сфер смарт – спеціалізації Миколаївської області. Також із вітанням виступив директору Інституту  державного управління ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Ємельянов.  Далі із доповіддю на тему «Рекомендації щодо підготовки стратегій з урахуванням смарт-спеціалізацій, можливі проблеми та приклади успіху» виступила експертка JRC Клер Наувелерс із Бельгії, яка поділилась досвідом ЄС у цій проблемі.

Засідання фокус-групи триватиме 2 дні. Другого дня на учасників чекають індивідуальні роботи, презентація робіт та підбиття підсумків

Cмарт-спеціалізація є інноваційним інструментом ЄС для розбудови регіональної спроможності завдяки двом ключовим підходам, зокрема, урахуванню місцевих умов та економіці знань. На практиці такий підхід передбачає виявлення конкурентних переваг та активів регіону, використання його інноваційного і наукового потенціалу. Проте успіху у впровадженні смарт-спеціалізації можливо досягти лише за умови ефективної співпраці та синергії між місцевою владою, бізнесом, академічним середовищем, та громадянським суспільством.

«Якщо брати Миколаївську область, як південний регіон України, то вона стоїть вище ніж інші регіони країни за двома великими напрямами – по-перше, це туризм і, по-друге, це сільське господарство. Крім того, Миколаївщина в свій час була великою промисловою областю, тому ще однією сферою смарт-спеціалізації може бути в тому числі і розвиток промисловості», – зазначає радник з питань регіонального розвитку Миколаївського Центру розвитку міського самоврядування, Микола Дурман.

Доведено що,основною перевагою смарт-спеціалізації на рівні регіону є підвищення його конкурентоспроможності та інноваційної активності, оскільки наявність інновацій в сучасному глобалізованому світі є основним фактором економічного росту.

Варто зазначити, що інститут державного управління ЧНУ ім. Петра Могили вже працює з Миколаївською облдержадміністрацією в такому напрямі як «Розробка стратегій смарт-спеціалізації для окремих регіонів Миколаївської області».

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).