На базі ЧНУ ім. Петра Могили розпочався триденний захід «Впровадження реформи системи інтернатних закладів»

16 вересня 2020 року на базі ЧНУ ім. Петра Могили розпочався триденний захід «Впровадження реформи системи інтернатних закладів». Захід було організовано з ініціативи голови Миколаївської ОДА Олександра Стадника, координатором заходу виступив радник голови Миколаївської ОДА з питань реформи деінституціоналізації Павло Шульга.

У перший день заходу відбулася зустріч з Уповноваженим Президента України з прав дитини та представниками Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти та науки України.

Розпочав захід вітальним словом Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Також до привітання учасників долучилися: Олександр Трайтлі — заступник голови Миколаївської ОДА з соціальних, гуманітарних питань, надання адміністративних послуг та розвитку громадянського суспільства та Ксенія Зубрій, національний ДІ консультант Фонду Lumos в Україні, експертка з реформи ДІ Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Учасники заходу: голови ОТГ, керівники РДА, директори інтернатних закладів Миколаївської області, а також керівники обласних управлінь прослухали такі доповіді:

• «Моніторинг інтернатних закладів Миколаївської області», від Миколи Кулеби, Уповноваженого Президента України з прав дитини;
  • «Реформа системи догляду за дітьми — шлях до кращого майбутнього дітей», від Руслана Колбаси, директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України;
  • «Розвиток інклюзивного навчання та забезпечення прав дитини на освіту», від Лариси Самсонової, керівниці експертної групи з питань інклюзивної освіти Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України;
  • «Впровадження реформи на регіональному та рівні громади. Досвід Житомирської області», від Наталії Шигонської, координаторки Фонду Lumos в Житомирській області.

Наступні два дні, 17-18 вересня, усі учасники заходу «Впровадження реформи системи інтернатних закладів» відвідають спеціалізовані тренінги:  «Комплексна оцінка інтернатних закладів» та «Планування, організація та управління процесом комплексного оцінювання».

Також учасники заходу будуть працювати у групах, згідно з різними напрямами роботи, а тренерами у групах виступлять: Наталія Шигонська та Олександра Янко, координаторки фонду Lumos в Житомирській області, Лариса Шевчук, експертка з Реформи ДІ та Ксенія Зубрій, національний ДІ консультант Фонду Lumos в Україні, експертка з реформи ДІ Уповноваженого Президента України з прав дитини.