Мовною омбудсменкою України стала завідувачка кафедри журналістики ЧНУ імені Петра Могили Тетяна Монахова

Уповноваженою із захисту державної мови стала завідувачка кафедри журналістики Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили Тетяна Монахова. Кандидатуру Тетяни Монахової на посаду уповноваженого із захисту державної мови внесло на розгляд Міністерство культури, молоді та спорту Кабінету Міністрів.

У 2015 році Тетяна Василівна захистила докторську дисертацію на тему “Сучасні стратегії текстотворення в українській мові” в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова. Є авторкою монографії «Народництво, модернізм і постмодернізм у лінгвістиці» та посібників «Дискурсивна риторика», «Українська діалектологія», «Культура української мови».

У червні-липні 2018 року стажувалася на відкритому телеканалі Offener Kanal Magdeburg (м. Магдебург, Німеччина) за програмою Міністерства закордонних справ Німеччини та Media Development Fundation. У липні 2017 року стажувалася в редакції видання Delo,ua. Має колонки в  інтернет-виданнях Opinionua.com та Solnik.com.ua, авторка та ведуча телепрограми «Діагональ» на Петро Могила ТБ.

Служба освітнього омбудсмена працює в Україні вже майже місяць. Законом передбачена діяльність уповноваженого на всій території України. Серед його головних завдань: захист української мови як державної; захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя; усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою; моніторинг виконання законодавства про державну мову.

За місяць роботи Служба отримала близько 164 звернень за темами: неналежні умови в закладах освіти, погане харчування, незадовільне забезпечення шкіл або вишів, нераціональне витрачання коштів закладом, проблеми в колективі, булінг стосовно вчителів або учнів, упереджене оцінювання успішності школярів або студентів.

Вітаємо Тетяну Василівну з отриманням посади та бажаємо продуктивної роботи та успіху!