МОН збільшило базове фінансування на науку


З 2020 року ВНЗ зможуть пройти акредитацію за новою процедурою та отримати кошти на базове фінансування науки. Між кращими будуть розподілятися 400 млн грн., в чотири рази більше аніж раніше. 5 листопада 2019 року про рішення засідання Нацради з розвитку науки і технологій повідомила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Акредитація та розподіл коштів мали відбуватися вже цього року, проте МОН призупинило цей процес  через необхідність добору незалежних експертів та міжнародних фахівців. Пріоритетним  у виборі кандидатів для МОН є висока якість професіоналізму та здатність до неупередженої експертизи.

Ганна Новосад також  зауважила, що передбачене на цей рік на базове фінансування 100 млн грн. не пропадуть. Вони підуть на підтримку університетської науки.

Базове фінансування науки у ВНЗ потрібне для того, щоб ЗВО могли будувати тривалу дослідницьку політику й не залежати лише від короткострокового конкурсного фінансування. Кошти можна буде використати за 2 основними напрямами:

  • проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму;
  • розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.

Джерело.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …