МОН запустило інфоресурс про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин

Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі. Зокрема, про дистанційне навчання, завершення навчального року в школах, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію.

Сайт також містить корисну інформацію для педагогів – щодо режиму роботи, зарплат, відпустки, атестації, заповнення класних журналів, інструментів для дистанційного навчання тощо. На інфоресурсі також зібрано контакти установ і служб, які стануть у нагоді, якщо потрібно буде уточнити інформацію.

У разі змін режиму карантину або ухвалення через нього нових рішень у системі освіти інформація на сайті оновлюватиметься.

Для закладів вищої освіти створено окрему тематичну сторінку, де зібрані відповіді на всі проблемні та хвилюючі запитання, враховуючи два сценарії проведення ЗНО, про які МОН інформувало  раніше.

Для абітурієнтів, студентів та викладачів університетів надана наступна інформація.

Про завершення навчального року

• Як і коли студенти мають складати сесію?
  • Як студенти випускних років захищатимуть дипломні роботи і складатимуть кваліфікаційні іспити?
  • Чи може відбутись дистанційно єдиний державний кваліфікаційний іспит або захист дисертації?
  • Коли відбудуться випуски в закладах вищої та фахової передвищої освіти?

Про вступ на бакалаврат

• Чи можна буде у зв’язку з карантином вступати до університетів без ЗНО?
  • Чи можна буде подати заяви та оригінали документів онлайн?
  • Що робити, якщо через карантин невчасно видадуть свідоцтва про повну загальну середню освіту?
  • Як будуть проходити творчі конкурси та вступні іспити?
  • Чи буде знижено прохідний бал через карантин?
  • Чи зміниться кількість бюджетних місць у ЗВО для вступників-2020?
  • Чи будуть зміни у вступній кампанії для мешканців тимчасово окупованих територій?
  • Коли буде змінено умови прийому?

Про вступ на фахового молодшого бакалавра

Дати проведення вступної кампанії на фахового молодшого бакалавра Міністерство оприлюднить після того, як стане остаточно відомо, коли будуть видані свідоцтва про базову середню освіту та повну загальну середню освіту.

Про вступ на магістратуру

Терміни вступної кампанії на магістратуру будуть залежати від дати завершення карантину та, відповідно, дат проведення єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Наразі МОН має два сценарії проведення вступної кампанії на магістратуру.

• Чи скасують єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови для вступу на магістратуру у зв’язку з карантином?
  • Чи буде змінено дати вступу на перехресний вступ до магістратури?

Інформація для іноземних студентів

Дистанційно навчаються також студенти, які на момент спалаху епідемії перебували за межами України та не змогли повернутись до країни після зимових канікул. Для тих студентів, які ще в лютому після зимових канікул повернулися в Україну для продовження навчання, університети мали провести медичний огляд та, за необхідності, організувати 14-денну обсервацію.

• Коли завершиться навчальний рік для іноземних студентів?
  • Як і коли іноземні студенти мають складати сесію?
  • Міграційні питання

Ознайомитися з інформаційним ресурсом можна за посиланням.