МОН: від бюджету відмовились 13% абітурієнтів

Цього року майже 13 % студентів відмовились від бюджетного місця в університеті на користь контракту.

Як пояснила міністр освіти й науки України Лілія Гриневич, переважна більшість таких вступників прийняли рішення обрати ту спеціальність, яка їм більше подобається, хоч для цього довелося обрати контрактну форму навчання, пише Opinion.

Дуже часто відмовлялися від бюджетної форми навчання у тих вишах, які були зазначені в заявках у кінці власного рейтингу, тобто шостим-сьомим пріоритетом. Тому у МОН зазначають, що в наступному році буде скорочено кількість заяв, які можна подавати у виші. Так, якщо цього року максимально можна було подати сім заявок на чотири спеціальності, то в 2020-му планують обмежити п’ятьма заявками. А ось обмеження на кількість спеціальностей хочуть анулювати.

Що ж до невикористаних абітурієнтами бюджетних місць, то на ці місця, за словами генерального директора директорату вищої освіти й освіти дорослих МОН Олега Шарова, передовсім переводять тих вступників, які мають пільги. Ідеться про дітей загиблих захисників України, осіб з інвалідністю І-ІІ групи, дітей з інвалідністю до 18 років, деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ще кілька категорій вступників.