МОН розробило проєкт про здобуття вищої освіти за дуальною формою навчання

Міністерство освіти і науки розробило проєкт положення, у якому визначено порядок здобуття вищої та фахової передвищої освіти за дуальною формою здобуття освіти.

Дуальна освіта вважається більш гнучкою форма організації професійного навчання. Вона передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів, тобто навчання відбувається у двох місцях – у закладі освіти та на підприємстві або в установі.

Планують від 25% до 60% від загального обсягу кредитів навчання проводити на робочих місцях. Таким чином, має підвищитись якість підготовки студентів у майбутній професійній діяльності.

Ініціаторами такої освіти для студентів за певною спеціальністю може бути як заклад освіти, так і підприємство, так само як і відповідальність за належну реалізацію навчального процесу нестимуть обидві сторони, кожна у своїй площині.

Для роботодавців, які хочуть стати учасниками такого освітнього процесу, необхідно буде мати матеріально-технічну базу та кадрові ресурси (діяльність такого роботодавця не потребуватиме ліцензування). Заклад освіти організовуватиме дуальну форму навчання для учнів та студентів, які виявлять особисте бажання та пройдуть відбір у роботодавця. Графік освітнього процесу буде побудовано залежно від особливостей освітньої програми, спеціальності та технологічних умов підприємств та організацій.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 28 листопада. Пропозиції до проєкту можна надсилати на пошту: ikravchuk@mon.gov.ua.

Джерело.