МОН: переведення на бюджет вступників, які мають пільги, триватиме до 9 серпня включно


6 серпня завершився прийом заяв та документів від вступників, які можуть перевестися на вакантні бюджетні місця. Право на це мають ті, для кого законом передбачені відповідні пільги. 2019 року не було підтверджено понад 7 тис місць: це ті місця, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак не підтвердили бажання там навчатися.

Про це йшлося під час пресконференції щодо підсумків вступної кампанії, яка відбулась 6 серпня 2019 року.

«Цього року 12,9% місць державного замовлення, які були розподілені за адресним розміщенням, не підтвердились вступниками. У першу чергу ці місця використають для переведення на бюджет вступників, які мають пільги, передбачені законами. Дехто з пільговиків скористався можливістю вступу за квотою-1 чи за співбесідою, але таких порівняно небагато. Значно більша частина вступників подаватиме документи для переведення на бюджет. Більшість таких заяв вже зроблено і зараз виші готують накази на переведення», – розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Цього року вступити до вишу за співбесідою могли три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів – вісім. У підсумку цією можливістю скористалися 2 тис. 213 осіб, з яких 57 вступили за співбесідою,  2 тис. 156 – склали вступні іспити.

Нині право на переведення мають:

  • діти загиблих захисників України;
  • особи з інвалідністю І-ІІ групи, діти з інвалідністю до 18 років;
  • деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності;
  • шахтарі, діти шахтарів;
  • внутрішньо переміщені особи (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка);
  • діти з багатодітних сімей (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка).

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків за широким конкурсом. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

У ЧНУ ім. Петра Могили спеціальності, яким надається особлива підтримка, – це 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 101 Екологія, 193 Геодезія та землеустрій.

Переведення відбуватиметься до 9 серпня включно.

Олег Шаров також розповів, що в деяких закладах можуть залишитися невикористані бюджетні місця, тоді як в інших бюджетних місць для пільговиків може не вистачити. На цьому етапі Конкурсна комісія з розміщення державного замовлення Міністерства зможе перерозподілити ці місця іншому закладу за запитом. Важливо, що перерозподіл здійснюватиметься на користь тих вступників, які підтвердили своє право на пільги і, відповідно, на навчання за кошти держбюджету.

Нагадаємо, що раніше Міністр Лілія Гриневич зазначила, що широкий конкурс дозволив понад 75% вступників отримати бюджетне місце в омріяному виші.

 

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …