МОН: переведення на бюджет вступників, які мають пільги, триватиме до 9 серпня включно


6 серпня завершився прийом заяв та документів від вступників, які можуть перевестися на вакантні бюджетні місця. Право на це мають ті, для кого законом передбачені відповідні пільги. 2019 року не було підтверджено понад 7 тис місць: це ті місця, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак не підтвердили бажання там навчатися.

Про це йшлося під час пресконференції щодо підсумків вступної кампанії, яка відбулась 6 серпня 2019 року.

«Цього року 12,9% місць державного замовлення, які були розподілені за адресним розміщенням, не підтвердились вступниками. У першу чергу ці місця використають для переведення на бюджет вступників, які мають пільги, передбачені законами. Дехто з пільговиків скористався можливістю вступу за квотою-1 чи за співбесідою, але таких порівняно небагато. Значно більша частина вступників подаватиме документи для переведення на бюджет. Більшість таких заяв вже зроблено і зараз виші готують накази на переведення», – розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Цього року вступити до вишу за співбесідою могли три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів – вісім. У підсумку цією можливістю скористалися 2 тис. 213 осіб, з яких 57 вступили за співбесідою,  2 тис. 156 – склали вступні іспити.

Нині право на переведення мають:

  • діти загиблих захисників України;
  • особи з інвалідністю І-ІІ групи, діти з інвалідністю до 18 років;
  • деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності;
  • шахтарі, діти шахтарів;
  • внутрішньо переміщені особи (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка);
  • діти з багатодітних сімей (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка).

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків за широким конкурсом. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

У ЧНУ ім. Петра Могили спеціальності, яким надається особлива підтримка, – це 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 101 Екологія, 193 Геодезія та землеустрій.

Переведення відбуватиметься до 9 серпня включно.

Олег Шаров також розповів, що в деяких закладах можуть залишитися невикористані бюджетні місця, тоді як в інших бюджетних місць для пільговиків може не вистачити. На цьому етапі Конкурсна комісія з розміщення державного замовлення Міністерства зможе перерозподілити ці місця іншому закладу за запитом. Важливо, що перерозподіл здійснюватиметься на користь тих вступників, які підтвердили своє право на пільги і, відповідно, на навчання за кошти держбюджету.

Нагадаємо, що раніше Міністр Лілія Гриневич зазначила, що широкий конкурс дозволив понад 75% вступників отримати бюджетне місце в омріяному виші.

 

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …