МОН: переведення на бюджет вступників, які мають пільги, триватиме до 9 серпня включно


6 серпня завершився прийом заяв та документів від вступників, які можуть перевестися на вакантні бюджетні місця. Право на це мають ті, для кого законом передбачені відповідні пільги. 2019 року не було підтверджено понад 7 тис місць: це ті місця, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак не підтвердили бажання там навчатися.

Про це йшлося під час пресконференції щодо підсумків вступної кампанії, яка відбулась 6 серпня 2019 року.

«Цього року 12,9% місць державного замовлення, які були розподілені за адресним розміщенням, не підтвердились вступниками. У першу чергу ці місця використають для переведення на бюджет вступників, які мають пільги, передбачені законами. Дехто з пільговиків скористався можливістю вступу за квотою-1 чи за співбесідою, але таких порівняно небагато. Значно більша частина вступників подаватиме документи для переведення на бюджет. Більшість таких заяв вже зроблено і зараз виші готують накази на переведення», – розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Цього року вступити до вишу за співбесідою могли три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів – вісім. У підсумку цією можливістю скористалися 2 тис. 213 осіб, з яких 57 вступили за співбесідою,  2 тис. 156 – склали вступні іспити.

Нині право на переведення мають:

  • діти загиблих захисників України;
  • особи з інвалідністю І-ІІ групи, діти з інвалідністю до 18 років;
  • деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності;
  • шахтарі, діти шахтарів;
  • внутрішньо переміщені особи (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка);
  • діти з багатодітних сімей (за умови вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка).

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків за широким конкурсом. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

У ЧНУ ім. Петра Могили спеціальності, яким надається особлива підтримка, – це 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 101 Екологія, 193 Геодезія та землеустрій.

Переведення відбуватиметься до 9 серпня включно.

Олег Шаров також розповів, що в деяких закладах можуть залишитися невикористані бюджетні місця, тоді як в інших бюджетних місць для пільговиків може не вистачити. На цьому етапі Конкурсна комісія з розміщення державного замовлення Міністерства зможе перерозподілити ці місця іншому закладу за запитом. Важливо, що перерозподіл здійснюватиметься на користь тих вступників, які підтвердили своє право на пільги і, відповідно, на навчання за кошти держбюджету.

Нагадаємо, що раніше Міністр Лілія Гриневич зазначила, що широкий конкурс дозволив понад 75% вступників отримати бюджетне місце в омріяному виші.

 

Події та оголошення


веренся
26
Запрошуємо на Manhattan Short Film Festival 2019

З 26 по 28 вересня у кінотеатрі «Батьківщина» відбудеться Manhattan Short Film Festival 2019  Щорічний Манхеттенський кінофестиваль проходить в 300 містах на всіх континентах. Кожен глядач може стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. В …

Запрошуємо на роботу в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили!

Шукаємо людину на посаду редактора сайту в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили! Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили відповідає за роботу з найактуальнішою та найцікавішою інформацією про ЗВО й забезпечує своєчасне висвітлення новин на сайті університету та офіційній сторінці …

вересня
27
Оголошено триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів

Миколаївський центр журналістських розслідувань оголошує набір на триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів з Миколаївської та Одеської областей. Дата та місце проведення: 11-13 жовтня, місто Миколаїв. Протягом тренінгу учасники опанують методологію проведення журналістських розслідувань, навчаться працювати з базами даних та он-лайн інструментами зі …