МОН надало вишам рекомендації з дистанційного оцінювання студентів

Міністерство освіти і науки надало закладам вищої освіти рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації студентів із застосуванням дистанційних технологій навчання, повідомляє сайт Osvita.ua.

Метою рекомендацій є методична підтримка закладів фахової передвищої та вищої освіти з питань організації оцінювання результатів навчання студентів із застосуванням інтернет-технологій та засобів телефонного зв’язку.

Рекомендації можуть бути застосовані в умовах, коли можливості фізичного відвідування закладів освіти студентами обмежені або відсутні.

Розробники документа наголошують, що рекомендації доповнюють, але не замінюють кращі практики та рішення, що вже розробили та впровадили виші в умовах карантинних обмежень.

Рекомендаціями визначено, що дистанційна комунікація учасників освітнього процесу може здійснюватися через засоби комунікації, вбудовані до системи управління навчанням (LMS), електронну пошту, месенджери (Viber, Telegram та ін.), відеоконференції (MS Teams, ZOOМ, Google Meet, Skype та ін.), форуми, чати тощо. Рекомендовано використання закладом освіти єдиної LMS та єдиного інструменту комунікацій, закріпленого нормативними документами закладу.

Окрім рекомендацій з організації поточного, семестрового контролю та атестації студентів, у Міністерстві освіти надали роз’яснення щодо документального супроводу атестації студентів.

Лист МОН щодо семестрового контролю та атестації здобувачів освіти із застосуванням дистанційних технологій.