Молодь Миколаївщини – рушій змін та інновацій: на базі ЧНУ імені Петра Могили минув третій буткемп молодіжної програми UPSHIFT

Вплинути на суспільство, запропонувати інноваційне рішення актуальної проблеми, впевнено йти до мети – ось девіз юних миколаївців, які прагнуть творити зміни.

Саме завдяки молодіжним ініціативам з’являються нові можливості для розвитку міста, вирішуються соціальні проблеми, а Миколаївщина стає осередком інновацій.

Протягом 15 – 18 лютого 2024 року в Миколаєві, на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, минула вже третя хвиля Boot Camp молодіжної програми UPSHIFT. Програма UPSHIFT у Миколаївській області реалізується ГО «Потрібні тут» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Це вже не перший захід у межах програми UPSHIFT у Миколаївській області, попередні теж тривали на базі нашого університету, адже саме ЧНУ імені Петра Могили є осередком науки, креативу та старту молодіжної політики.

UPSHIFT – це молодіжна інноваційна програма, яка реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у понад 40 країнах світу. Програма надає можливість створити власний проєкт, отримати менторську підтримку та ресурси на його втілення. Таким чином, молодь може знайти дієве рішення для актуальних проблем свого навчального закладу, громади або міста.

Координатором проєкту в Миколаївській області є Оксана Петренко, старша викладачка кафедри олімпійського та професійного спорту факультету фізичного виховання та спорту ЧНУ імені Петра Могили.

У перший день буткемпу, 15 лютого 2024 року, усіх учасників вітали почесні гості, зокрема Георгій Решетілов, перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації, Михайло Ніколаєв, начальник управління молоді та спорту Миколаївської ОВА, Арсен Гаспарян, начальник Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради, Анатолій Ігнатович, координатор освітньої програми ЮНІСЕФ,  Данило Межерицький, керівник молодіжних програм ЮНСЕФ, голова ГО «Потрібні тут» Роман Помаз та Олена Галіцина, асистентка керівника програми UPSHIFT в Одеській та Миколаївській областях. Зустрічав гостей перший проректор  Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр.

Уся команда проєкту розпочала своє знайомство інтерактивним шляхом, створивши коло друзів.

Протягом чотирьох днів 10 команд із Миколаєва та області, до складу яких входило більше 40 представників молоді, знайомилися з проєктним менеджментом, навчалися комунікувати один з одним, розробляли концепції проєктів та презентували їх експертам.

Експертами та менторами виступили фахівці у екологічних, юридичних, комп’ютерних, соціокультурних, спортивних і соціальних галузях, зокрема менторами стали студенти та аспіранти ЧНУ імені Петра Могили.

За тематичних спрямуванням команди охопили різні сфери, наприклад, команда «Вперед до спорту» (Баштанка) запропонувала проведення спортивних заходів для популяризації спорту, команда «RoboTeam» із Нової Одеси пропонує роботу з робототехнікою, об’єднання «Люди всюди» пропонує організацю та навчання людей вікової категорії 45 + з цифрової грамотності, а молодь із команди «Бемс» працювали над проблемою браку спортивних та розвивальних заходів тощо.

Як результат всі команди були допущені до етапу реалізації своїх проєктів.

Ці та багато інших проєктів свідчать про те, що молодь Миколаївщини має безмежний потенціал. Ми віримо, що завдяки їхній енергії, ентузіазму та нестандартному мисленню наше місто буде процвітати.

Підтримуймо молодіжні ініціативи, адже саме вони – запорука успішного майбутнього Миколаївщини!

Не втрачайте своєї можливості долучитися до спільноти UPSHIFT та підтримати громаду своїми активними діями.

Зараз триває реєстрація на 4 набір UPSHIFT у Миколаївській області за посиланням.

Дедлайн подачі анкет: 26 лютого 2024 року (23:59)

Дякуємо всім організаторам за підтримку молодіжних ініціатив!