Могилянські читання-2020: Науково-практична конференція «Актуальні проблеми клінічної та теоретичної медицини в умовах пандемії COVID-19»

17 листопада 2020 року в Медичному інституті ЧНУ імені Петра Могили була проведена науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми клінічної та теоретичної медицини в умовах пандемії COVID-19» (Могилянські читання-2020), присвячена міжнародному Дню науки.

Головна мета заходу – розвиток наукового і творчого потенціалу молодих дослідників. Більшість доповідей студентів стосувалися проблеми пандемії COVID-19. Учасниками конференції стали студенти ІІІ, ІV та V курсів Медичного інституту. Оцінювали роботу молодих дослідників доктор медичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та питань розвитку ЧНУ імені Петра Могили – Клименко Микола Олексійович, доктор медичних наук, завідувач кафедри терапевтичних та хірургічних дисциплін ЧНУ імені Петра Могили – Зак Максим Юрійович, директор Медичного інституту, кандидат медичних наук, доцент – Грищенко Геннадій Васильович та заступник директора, старший викладач кафедри медичної біології та фізики, мікробіології, гістології, фізіології та патофізіології – Яремчук Ольга Миколаївна. З привітанням виступив проректор з наукової роботи, професор Беглиця Володимир Петрович.

Під час конференції були підняті актуальні питання сучасної медицини. Так, Дмитро Ремез у своїй доповіді розкрив проблему психологічних відповідей людини в умовах пандемії. Про особливості імуномодулюючої терапії важких хворих з COVID-19 слухачів інформував Польовий Олександр. Доповідь Юлії Ілляшенко стосувалася впливу COVID-19-асоційованої пневмонії на пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком. Кучеренко Анна повідомила про особливості цієї хвороби у пацієнтів з цукровим діабетом. Питання перебігу COVID-19 у дітей підняла Ганна Литвиненко. Роль бронхіальної астми у структурі алергопатологій серед дитячого населення Миколаївської області висвітлив Горішний Ігор. Клініко-патогенетичні особливості атипової пневмонії до слухачів донесла Чеботарь Марина. І наостанок, часточку краси слухачам подарувала Сергієнко Ганна своєю доповіддю про естетичні ін’єкційні технології.