Могилянка взяла участь у Міжнародному науковому заході Crossref LIVE Kyiv

26 березня 2019 року відбувся Міжнародний науковий захід Crossref LIVE Kyiv, який зібрав 120 учасників із різних міст України, де були розглянуті такі питання:

– послуги та сервіси Crossref,

– використання та реєстрація метаданих,

– вимоги до наукових видань для включення до Переліку наукових фахових видань України, – досвід використання DOI журналами,

– ініціатива Open Ukrainian Citation Index.

Організаторами заходу виступили:

– Міністерство освіти і науки України;

– Всесвітня асоціація видавничої цитованості (Publishers International Linking Association, Inc. (PILA);

– Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;

– Видавнича служба УРАН.

28-29 березня 2019 року на базі Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулась 7-ма Міжнародна науково-практична конференція  «Наукова комунікація в цифрову епоху».

Основні питання конференції:

– національні та міжнародні проекти доступу до наукової інформації;

– наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень; цифрова підтримка наукових досліджень;

– наукові журнали: нові моделі технології створення та розповсюдження;

– створення і використання електронних ресурсів.

Також у рамках конференції відбулися  щорічні (в цьому році ювілейні) збори Міжнародного проекту ELibUkr.

Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили, як учасник Міжнародного проекту ELibUkr (доступ українських вчених та студентів  до світової наукової інформації та обміну інформацією між Україною та світовою академічною спільнотою, а також розвитку співпраці між університетами, науковцями та іншими інституціями у сфері створення та  використання електронних ресурсів для науки та освіти; 36 університетів та організацій), протягом 10 років  організовувала тестові доступи до відомих академічних ресурсів, тренінги  та вебінари. Крім того, також був створений  Інституційний репозитарій ЧНУ ім Петра Могили, як і в інших  університетах-учасниках проекту.

Директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили, Ганна Петроченко, представляла на заходах ЧНУ ім. Петра Могили.