Могилянка сприяє впровадженню інклюзивної освіти на Миколаївщині

Минулого  року Миколаївщина приєдналася до загальнодержавного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». У рамках вищезгаданого проекту на Миколаївщині створили 18 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

ЧНУ ім. Петра Могили має в своєму підпорядкуванні Науковий дослідно-практичний  центр мережі інклюзивних інтерактивних осередків. Саме у нас готові навчати персонал ІРЦ та надавати найсучасніші методики з роботи з інтерактивним обладнанням, щоб спеціалісти максимально якісно використовувати його можливості в роботі з дітьми. Так наприклад, у лютому-березні цього року в Могилянці відбувся тренінг-інтенсив «Тьюторська підтримка в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Ідея проведення таких занять  виникла через активне впровадження інклюзії в освіту в Україні в останні роки. Оскільки однією з обов’язкових вимог  відкриття інклюзивного класу в школі є  наявність асистента вчителя (тьютора), виникла необхідність підготовки саме таких фахівців.

Проведення тренінгів та навчання фахівців є початком великої роботи щодо впровадження інклюзії з урахуванням кращих вітчизняних і світових практик.

6 та 7 червня 2019 року  на базі Могилянки відбудеться науково-практична конференція

«Виклики становлення інклюзивної освіти в Україні в контексті  європейських цінностей».

Захід відбудеться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Миколаївської Облдержадміністрації та ЧНУ ім. Петра Могили.

Головною метою конференції є обмін досвідом впровадження інклюзивної освіти. Для цього до ЧНУ ім. Петра Могили приїдуть: заслужений лікар України, керівник Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України Мартинюк В. та професор кафедри спеціальності психології, колекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Скрипник Т. із Києва; директор Комунальної реабілітаційної установи змішаного типу «Львівський міський центр реабілітації «Джерело» Люльчак З. та невролог, реабілітолог Міщук Т. зі Львова, а також  багато інших спеціалістів.

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році