Могилянка сприяє впровадженню інклюзивної освіти на Миколаївщині


Минулого  року Миколаївщина приєдналася до загальнодержавного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». У рамках вищезгаданого проекту на Миколаївщині створили 18 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

ЧНУ ім. Петра Могили має в своєму підпорядкуванні Науковий дослідно-практичний  центр мережі інклюзивних інтерактивних осередків. Саме у нас готові навчати персонал ІРЦ та надавати найсучасніші методики з роботи з інтерактивним обладнанням, щоб спеціалісти максимально якісно використовувати його можливості в роботі з дітьми. Так наприклад, у лютому-березні цього року в Могилянці відбувся тренінг-інтенсив «Тьюторська підтримка в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Ідея проведення таких занять  виникла через активне впровадження інклюзії в освіту в Україні в останні роки. Оскільки однією з обов’язкових вимог  відкриття інклюзивного класу в школі є  наявність асистента вчителя (тьютора), виникла необхідність підготовки саме таких фахівців.

Проведення тренінгів та навчання фахівців є початком великої роботи щодо впровадження інклюзії з урахуванням кращих вітчизняних і світових практик.

 6 та 7 червня 2019 року  на базі Могилянки відбудеться науково-практична конференція

«Виклики становлення інклюзивної освіти в Україні в контексті  європейських цінностей».

Захід відбудеться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Миколаївської Облдержадміністрації та ЧНУ ім. Петра Могили.

Головною метою конференції є обмін досвідом впровадження інклюзивної освіти. Для цього до ЧНУ ім. Петра Могили приїдуть: заслужений лікар України, керівник Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України Мартинюк В. та професор кафедри спеціальності психології, колекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Скрипник Т. із Києва; директор Комунальної реабілітаційної установи змішаного типу «Львівський міський центр реабілітації «Джерело» Люльчак З. та невролог, реабілітолог Міщук Т. зі Львова, а також  багато інших спеціалістів.

Події та оголошення


серпня
23
Розпочався конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2020-2021 роках

22 липня 2019 року почався конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2020-2021 роках. Він оголошений Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща. Подати пропозицію можна до 23 серпня 2019 року. Конкурс відкритий для …

липня
23
Кіноклуб MY ART проводить безкоштовний показ фільмів

Кіноклуб MY ART протягом всього літа показує кіно на відкритому майданчику закинутого Будинку офіцерів флоту, задля насичення культурного різноманіття у Миколаєві та формуванню культури участі в мистецьких подіях жителів міста. Вхід на усі події та кінопокази – ВІЛЬНИЙ. Локація заходу …

серпня
12
Відкрито конкурс Wrike Contest 2019!

Wrike, розробник сервісу для спільної роботи і управління проектами, відкриває новий міжнародний офіс в Празі, і запускає конкурс Work, Unleashed 2019. Мета конкурсу – генерація і реалізація ідей, які нададуть нові можливості у Wrike і дозволять компаніям-клієнтам досягати більш високих …