Могилянка – місце можливостей. Про онлайн-курс «Основи педагогічної майстерності»

Студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили мають унікальні можливості розвиватися в різних сферах. У нашому університеті організовуються майстер-класи, курси та вебінари, на яких можна отримати не лише теоретичні знання, а й засвоїти цінні практичні вміння, пов’язані з певною сферою діяльності.

Так, з 13 лютого до 13 березня 2023 року в Могилянці проводилися зустрічі в межах онлайн-курсу «Основи педагогічної майстерності». Курс організований Центром соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили спільно з факультетом філології нашого університету.

Всього провели сім занять, на яких обговорили основні аспекти діяльності сучасного педагога.

Темою першої зустрічі була «Професійні якості сучасного педагога». Учасники говорили про типи викладачів, вимоги щодо особистісних та професійних якостей, особливості професії та моделі поведінки.

На другій зустрічі обговорили тему «Педагогічний такт. Стилі педагогічного спілкування». Найбільше уваги приділили обговоренню моделі «ідеального педагога», позиції дорослого та основних вимог до стилю спілкування вчителя зі своїми учнями.

Третя тема «Техніки самопрезентації педагога» викликала найбільше зацікавлення серед майбутніх та професійних викладачів, адже говорили про доцільні та недоцільні методи особистої презентації та техніки саморегуляції емоційного стану.

Не менш цікавою була тема четвертого заняття «Психолого-педагогічні методи впливу». Учасники разом зі спікерами визначили переваги та слабкі місця кожного із запропонованих методів, пригадали основи самопрезентації та техніки реалізації головних завдань навчального процесу.

На п’ятому занятті «Техніки педагогічного мовлення» вели розмову про техніки розвитку стилю мовлення вчителя, ділилися досвідом та тренувалися вести діалог з учнями.

На шостій зустрічі вирішували педагогічні ситуації, моделюючи різні обставини, за яких вони могли відбутися. Учасники зрозуміли, що одна ситуація може мати чимале розмаїття рішень, вибір яких залежить від обставин, у яких опинився педагог з учнями.

На останньому занятті підбили підсумки курсу. Крім того, учасники мали змогу поділитися креативними ідеями та думками, презентувавши опанований інструмент для створення коміксів з теми «Сучасний педагог – сучасні методи навчання».

Після завершення учасники отримали сертифікати, що засвідчують участь у курсі «Основи педагогічної майстерності» (тривалість – 14 годин).

Дякуємо організаторам за спільну співпрацю та можливість отримати нові знання!

Теоретичні відомості курсу можна знайти на сторінці Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили у Фейсбуку.