Міжнародний день захисту інформації


Сьогодні, 30 листопада, Всесвітній день захисту інформації. Саме в цей день у 1988 році відбулась перша масова комп’ютерна атака, яка й стала приводом замислитися над безпекою особистих даних.

Тоді вірусом «хробака», який названо за іменем свого творця, – Морріса були заражені 6 тисяч  вузлів мережі ARPANET –  попередниці Інтернету. (До речі, дискета з кодом черв’яка Моріса досі зберігається в музеї науки в Бостоні). Атака завдала збитків у 96 мільйонів доларів.

Винахідник цього вірусу, аспірант Корнельського університету, зізнався у скоєному  через наполягання свого батька, який працював комп’ютерним експертом Агентства національної безпеки.  Морріс отримав 3 роки умовного ув’язнення, відпрацював 400 годин громадських робіт та виплатив штраф у розмірі десять з половиною тисяч доларів.

У 1988 році Асоціації комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації, в який проводять різні конференції, присвячені питанням захисту інформації, які супроводжуються корисними та цікавими заходами.

Пам’ятайте, що ваша безпека в інтернеті залежить тільки від вас. Оновлюйте антивірусні програми, використовувати міжмережеві екрани та складні паролі, які в жодному разі не розголошуйте!

 

 

Події та оголошення


травня
23
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
18
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.