Міжнародний день захисту інформації


Сьогодні, 30 листопада, Всесвітній день захисту інформації. Саме в цей день у 1988 році відбулась перша масова комп’ютерна атака, яка й стала приводом замислитися над безпекою особистих даних.

Тоді вірусом «хробака», який названо за іменем свого творця, – Морріса були заражені 6 тисяч  вузлів мережі ARPANET –  попередниці Інтернету. (До речі, дискета з кодом черв’яка Моріса досі зберігається в музеї науки в Бостоні). Атака завдала збитків у 96 мільйонів доларів.

Винахідник цього вірусу, аспірант Корнельського університету, зізнався у скоєному  через наполягання свого батька, який працював комп’ютерним експертом Агентства національної безпеки.  Морріс отримав 3 роки умовного ув’язнення, відпрацював 400 годин громадських робіт та виплатив штраф у розмірі десять з половиною тисяч доларів.

У 1988 році Асоціації комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації, в який проводять різні конференції, присвячені питанням захисту інформації, які супроводжуються корисними та цікавими заходами.

Пам’ятайте, що ваша безпека в інтернеті залежить тільки від вас. Оновлюйте антивірусні програми, використовувати міжмережеві екрани та складні паролі, які в жодному разі не розголошуйте!

 

 

Події та оголошення


лютого
21

21 лютого о 9:00 у читальній залі Інституту філології за участі істориків та філологів проходитиме обговорення фільму «Крути 1918» (2019 р.). Запрошуємо всіх охочих!

Вільна вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77