Міжнародний день захисту інформації


Сьогодні, 30 листопада, Всесвітній день захисту інформації. Саме в цей день у 1988 році відбулась перша масова комп’ютерна атака, яка й стала приводом замислитися над безпекою особистих даних.

Тоді вірусом «хробака», який названо за іменем свого творця, – Морріса були заражені 6 тисяч  вузлів мережі ARPANET –  попередниці Інтернету. (До речі, дискета з кодом черв’яка Моріса досі зберігається в музеї науки в Бостоні). Атака завдала збитків у 96 мільйонів доларів.

Винахідник цього вірусу, аспірант Корнельського університету, зізнався у скоєному  через наполягання свого батька, який працював комп’ютерним експертом Агентства національної безпеки.  Морріс отримав 3 роки умовного ув’язнення, відпрацював 400 годин громадських робіт та виплатив штраф у розмірі десять з половиною тисяч доларів.

У 1988 році Асоціації комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації, в який проводять різні конференції, присвячені питанням захисту інформації, які супроводжуються корисними та цікавими заходами.

Пам’ятайте, що ваша безпека в інтернеті залежить тільки від вас. Оновлюйте антивірусні програми, використовувати міжмережеві екрани та складні паролі, які в жодному разі не розголошуйте!

 

 

Події та оголошення


грудня
7
Відкриття виставки “Золотий Буг-2018”

7 грудня о 15.00 в галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили відбудеться відкриття виставки Українські художники – Миколаєву «Золотий Буг-2018». Роботи, зібрані в експозицію, були створені дванадцятьма українськими художниками. На своїх полотнах митці показали Миколаїв таким, яким його не бачить …

грудня
10
Наукова дискусія з актуальних питань історії України, Польщі та українсько-польських відносин

Науково-дослідний інститут Полоністики ЧНУ ім. Петра Могили з нагоди 100-річчя проголошення незалежності України й отримання незалежності Польщі запрошує усіх охочих на наукову дискусію з актуальних питань історії України, Польщі, українсько-польських відносин, яка відбудеться в межах круглого столу «Україна-Польща: архіви, джерела, …

грудня
10
Щорічний Фестиваль учнівської молоді “Ліга кращих”

1 грудня 2018 року стартувало інтернет-голосування за кращу соціальну рекламу від учнів 10-11 класів Миколаївської області.