Міжнародний день волонтера


5 грудня святкують Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку. Це один з міжнародних днів ООН присвячений особам, що займаються волонтерством.

Цей день створений з метою спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів. У своїх щорічних посланнях з нагоди Дня волонтерів Генеральний секретар ООН високо оцінює роль і значення волонтерів та закликає уряди створювати більше можливостей для добровольців в ім’я розвитку.

 

Офіційно вважають, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької і французької молоді. У рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. Став найбільш популярним, починаючи з Революції гідності.

Волонтери – це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках для людей похилого віку і на війні. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – рушійна сила волонтерів.

Студенти ЧНУ імені Петра Могили також беруть участь у волонтерській діяльності. Так, чимало волонтерів-могилянців брали участь у проєкті «Миколаїв – місто рівності», який був направлений на зменшення дискримінації та виховання толерантного ставлення до людей, незалежно від віку, статі, національності, релігії тощо. Волонтери з Могилянки були залучені у якості координаторів та учасників «польового дослідження».

 

А 18 вересня 2019 року відбулись урочисті збори студентів-волонтерів, організовані Центром соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню. Під час зустрічі волонтери ознайомились із шістьма напрямками їхньої майбутньої діяльності та завданнями, які постануть перед ними. Волонтерство в Могилянці – це допомога з організацією розважальних заходів, акцій, конференцій як в університеті, так і в Миколаєві загалом, а також чудова нагода знайти однодумців та отримати новий досвід.

Волонтери – це справжній приклад доброти, людяності й безкорисливості. Дякуємо і бажаємо, щоб усі ваші добрі справи неодмінно були винагородженні.

Події та оголошення


січня
22
Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на нові вебінари від компанії Clarivate Analytics

Шановні колеги, викладачі та науковці ЧНУ імені Петра Могили! Компанія Clarivate Analytics, вітає Вас у новому році! Бажаємо успіхів і родинного затишку і запрошуємо на нові вебінари. Зверніть увагу що 24 січня о 16:15 буде вебінар для журналів з процедурою …

січня
16
Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова у галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова, яке відбудеться в приміщенні галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили 16 січня о 15:00. Довідка: Шаповалов Сергій Гаврилович народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кропивницької області. В 1962 році …