Міжнародний день волонтера


5 грудня святкують Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку. Це один з міжнародних днів ООН присвячений особам, що займаються волонтерством.

Цей день створений з метою спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів. У своїх щорічних посланнях з нагоди Дня волонтерів Генеральний секретар ООН високо оцінює роль і значення волонтерів та закликає уряди створювати більше можливостей для добровольців в ім’я розвитку.

 

Офіційно вважають, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької і французької молоді. У рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. Став найбільш популярним, починаючи з Революції гідності.

Волонтери – це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках для людей похилого віку і на війні. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – рушійна сила волонтерів.

Студенти ЧНУ імені Петра Могили також беруть участь у волонтерській діяльності. Так, чимало волонтерів-могилянців брали участь у проєкті «Миколаїв – місто рівності», який був направлений на зменшення дискримінації та виховання толерантного ставлення до людей, незалежно від віку, статі, національності, релігії тощо. Волонтери з Могилянки були залучені у якості координаторів та учасників «польового дослідження».

 

А 18 вересня 2019 року відбулись урочисті збори студентів-волонтерів, організовані Центром соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню. Під час зустрічі волонтери ознайомились із шістьма напрямками їхньої майбутньої діяльності та завданнями, які постануть перед ними. Волонтерство в Могилянці – це допомога з організацією розважальних заходів, акцій, конференцій як в університеті, так і в Миколаєві загалом, а також чудова нагода знайти однодумців та отримати новий досвід.

Волонтери – це справжній приклад доброти, людяності й безкорисливості. Дякуємо і бажаємо, щоб усі ваші добрі справи неодмінно були винагородженні.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …