Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: кафедра історії ЧНУ імені Петра Могили провела круглий стіл

27 січня у світі є Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011 року).

22 січня 2024 року кафедра історії факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили провела круглий стіл з нагоди дня пам’яті жертв Голокосту. Метою заходу є вшанування пам’яті людей, які стали жертвами Голокосту та недопущення подібних злочинів надалі.

З вітальним словом до присутніх звернулися перший проректор, доктор історичних наук, професор кафедри історії Юрій Котляр, завідувачка кафедри історії, докторка історичних наук, професорка Ірина Міронова, доктор історичних наук, доцент кафедри історії Владислав Пархоменко, докторка юридичних наук, професорка кафедри історії Інна Підберезних.

Під час круглого столу учасники заслухали доповіді від здобувачів вищої освіти за освітньою програмою 032 «Історія та археологія» усіх рівнів вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, зокрема від Єгора Березіна, Юрія Дубова, Владислава Чайки, Аркадія Співака, Богдана

Відбулося обговорення нагальних проблем, що стосуються увічнення пам’яті жертв Голокосту та історичної пам’яті про цей найжахливіший злочин проти людства.

До участі у круглому столі долучилися вчителі та учні Полігонівського ліцею Шевченківської сільської ради Миколаївської області.