Міжнародний день людей з інвалідністю

Сьогодні, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю.

Цей день започаткований з 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН з метою збільшення інтеграції осіб із інвалідністю в життя суспільства. В Україні цей день відзначають з 1993 року. Міжнародний день людей з інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем, з якими вони стикаються, а також до захисту їхньої гідності та прав.

У ЧНУ імені Петра Могили з 2009 року в університеті стало можливим впровадження інклюзивної освіти. Створені умови для комфортного навчання людей з інвалідністю: пандуси, спеціальні аудиторії, спеціалізовані кімнати особистої гігієни, віртуальне освітнє середовище Moodle для дистанційного навчання, а також надається психологічна підтримка. Студенти з особливими освітніми потребами можуть взяти участь у різних навчальних проєктах і молодіжних ініціативах. На базі університету отримали освіту вже понад 360 студентів з інвалідністю, в тому числі  і коштом Фонду соціального захисту інвалідів.

В університетській клініці діє Науковий дослідно-практичний центр з питань інклюзії та реабілітації, кабінети якого оснащені найсучаснішим дидактичними матеріалами та обладнанням, а фахівці університету займаються розробкою інклюзивних проєктів. Серед останніх – проєкт «Миколаїв – місто можливостей. Проект сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю», який отримав фінансування з громадського бюджету міста, та проєкт «Долаючи бар’єри» для молоді з інвалідністю з міст  Миколаєва та Батумі.

Пам’ятайте, що кожна людина унікальна і заслуговує на рівність, повагу та підтримку!