Міжнародні програми академічної мобільності для молодих науковців


Стипендіальні  програми DAAD передбачає стажування викладачів та молодих вчених задля дослідження певної теми. Особливістю всіх стипендіальних програм, які пропонуються в DAAD є необхідність підтримки німецької сторони.

Дедлайн: для більшості програм – це листопад, проте кінцева межа подання заявок варіюється кожного року (необхідно слідкувати за оновленнями сайту).

Стипендіальні програми DAAD передбачають:

  •  покриття всіх витрат за рахунок виплати стипендії;
  •  заявку можуть подавати як молоді вчені, так і науковці з досвідом роботи;
  •  стажування передбачає проведення дослідження з тематики, яка цікава науковцю;
  •  стажування або дослідницька практика передбачає наукове керівництво професора з будь-якого німецького університету/дослідного інституту.

Термін стажування: залежить від обраної програми (від 1 місяця до 3 років).

Знання мови: англійська (рівень В2) або німецька.

Коли та як можна подати заявку: Слідкувати за оновленнями DAAD сайту або звертатись у відділ міжнародних зв’язків (головний корпус, ауд. 5-104).

Стипендіальні програми Erasmus+Ка107

Erasmus+Ка107 – кредитна мобільність для аспірантів та стажувань викладачів й адміністративних працівників. Реалізація програми передбачає внутрішнє співробітництво між університетами ЄС та вищими навчальними закладами країн, які не є членами Європейського Союзу.

Будь-який аспірант, викладач або фахівець адміністративного персоналу з 26 університетів Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Росії, Узбекистану та України, які є партнерами за програмою Еразмус + КА107, може подати заявку на отримання гранту.

Національність заявника може відрізнятися від країни, з якої надходить заявка: єдина обов’язкова умова – заявник повинен бути аспірантом, викладачем або фахівцем одного з 26 раніше зазначених університетів.

Аспіранти, викладачі та адміністративний персонал, зацікавлені в отриманні даних грантів, повинні звертатися до відділу міжнародних відносин університету за інформацією про кількість внутрішніх місць, яка встановлена для надання проектів і заявок на грант.

Важливо! Університети НЕ приймають заявки безпосередньо від аспірантів, викладачів або адміністративного персоналу. Розгляд заявок здійснюється виключно від тих кандидатур, які будуть представлені університетами-партнерами в офіційному порядку відповідно до вказівок в офіційному тексті про проведення конкурсу.

Проходження стажування та обміну досвідом в університеті-партнері ЧНУ імені Петра Могили Кадіс (Іспанія), Заарланд (Німеччина).

Грант включає:

  • покриття транспортних витрат;
  • витрати на перебування у розмірі 120 євро в день (5 днів перебування та 2 дні переїзду, але можливе перебування за власний рахунок до 2 місяців). Викладач або спеціаліст адміністративного персоналу (категорія адміністративного персоналу включає як технічний персонал, так і університетські посади будь-якого рангу) може взяти участь.

Відбір відбувається на конкурсній основі.

Кількість грантових місць варіюється, в залежності від фінансування ЄС.

Робоча мова: англійська