Міжнародне стажування студенток спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»

Триває співпраця Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Саарландського університету (Saarland University, Німеччина). Зараз студентки 4-го курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», Ілона Войхевич та Анна Супрун, знаходяться на навчанні за кордоном саме в ньому.

1.png

«Дізнавшись про можливості, які пропонує наш університет, я поставила собі за мету отримати досвід навчання закордоном та стати учасником міжнародної програми студентської академічної мобільності «Erasmus+», оскільки це надало б мені великі можливості для професійного розвитку», – розповідає Ілона Войхевич.

Задля безпеки студентів Саарландський університет прийняв рішення проводити навчання дистанційно та впроваджувати всі необхідні заходи для повноцінної організації навчального процесу.

«Спочатку новина дистанційного навчання мене засмутила, але як тільки я починала думати про те, який це надзвичайний досвід та рідкісний шанс – мати змогу навчатися зі студентами з усього світу, переймати досвід викладачів з різних куточків нашої планети та взагалі стати частиною настільки нового та непередбачуваного, то мене вже нічого не могло зупинити», – зазначає студентка Ілона.

Навчання триває семестр. Кожен студент може обрати напрямок спеціальності та дисципліни. При цьому на кожну з дисциплін зараховують обмежену кількість студентів, тому необхідно заздалегідь подбати про зарахування на курс. Попри дистанційне навчання університет надає достатнє методичне забезпечення – весь необхідний матеріал доступний  для   використання студентами університету онлайн за спеціально наданим паролем (зокрема він відкриває доступ до унікальних літературних джерел). Крім цього відбувається активна робота під час лекційних та семінарських. Заняття проводять німецькою мовою. Дівчата високо оцінили створення належних умов для скорішої адаптації іноземних студентів до навчання – усі охочі учасники програми «Erasmus+» мають змогу додатково безкоштовною відвідувати курси з німецької мови.

«Я дуже щаслива від того, що мала змогу отримати такий незабутній досвід та враження. Ця поїздка дала мені набагато більше, ніж я могла очікувати. Тому всім, хто прагне навчатися за кордоном, але з деяких причин боїться, я з впевненістю можу сказати – воно варте тих зусиль», – розповідає про стажування в Саарландському університеті Ілона Войхевич.

Також студентки також залишились під враженням від пейзажів, міста та території самого університету.

«Неймовірна атмосфера міста не може не захоплювати. Ліс та річка, музеї та парки з дикими тваринами, вузькі та широкі вулички, охайні будиночки, чисте повітря… Це місто, де позначка «якість повітря» ніколи не виходить за зелену межу (за підрахунками German Environment Agency). Говорячи про університет, можна одразу відмітити дуже велику територію (якщо їхати рейсовим автобусом, можна нарахувати приблизно 6 зупинок), яка оточена лісом та має неймовірно красивий дизайн, де врахована, мабуть, кожна дрібничка», – ділиться враженнями Анна Супрун.

2.png