27-28 вересня 2018 р. у Харкові, за сприяння Канадського інституту українських студій Альбертського університету та Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові, відбулася Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя відродження польської державності». Організатори – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Університет імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, Університет Миколая Коперника в Торуні.

Захід пройшов на досить високому науковому рівні: у ньому взяли участь 33 доктори наук й 14 кандидатів наук з України, Польщі, Канади тощо. На конференції Чорноморський національний університет ім. Петра Могили представляли директор Науково-дослідного інституту полоністики – к.і.н., доцент О.С.Морозова й  заступник директора – к.і.н., доц. О.М.Гайдай. Теми доповідей: О.С.Морозова – «1918 рік – знаменна дата в історії України та Польщі», О.М.Гайдай – «Участь представників польської демократії у Центральній Раді». У межах заходу відбувся круглий стіл «Українсько-польські відносини 1918-1921 рр.: уроки історії та виклики сучасності».