Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності»

«ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО – ХХІ ст.»

ЧНУ ім. Петра Могили за підтримки МОН України 17 травня 2019 року проводить міжнародну міждисциплінарну науково-практичну конференцію «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності»

Міграційний дискурс в українському літературознавстві розроблений явно недостатньо. Попри колосальний вплив міграцій на життя окремих особистостей, соціальних груп, етнонаціональних спільнот, країн, держав, а також – на культурно-мистецький ландшафт кожної епохи, окреслена проблематика розглядається в нас переважно або як частина іншого проблемного поля, або в ознайомчо-описовому ключі. Пропонуємо повести мову про літературний формат переживання й осмислення міграції як чинника сучасного світу, а також про «авто-біо-графічний» ресурс вивчення міграцій і особистостей неординарних мігрантів-літераторів. Конференція зорієнтована на подолання трюїстичного підходу до насамперед усіх хвиль української (е)міграції та на розвиток аналітико-проспективного погляду на міграційну проблематику як спільну для цілого світу.

Орієнтовні напрями роботи конференції:

1. Кордони, межі, фронтири як чинники міграційного досвіду.
  2. Проблеми особистої й колективної ідентичності в потоці міграцій.
  3. «Місця» й «не-місця» пам’яті мігранта.
  4. Події життя як події думки: питання інтелектуальної біографії літератора-мігранта.
  5. Проблеми реконструкції життєвого шляху й досвіду мігранта в літературі особистого документу, а також у художній і популярній біографіях.

У рамках конференції планується проведення наукового семінару
«B/ORDERS OF UKRAINIAN DIASPORAS CULTURAL REPRESENTATIONS»

Для участі в конференції необхідно надіслати заявку та тези доповіді (150–300 слів) до 15 квітня 2019 р. за адресою: 54003, м. Миколаїв вул. 68 Десантників, 10, кімн. 11-309 Кафедра української філології, теорії та історії літератури Лебединцевій Наталії Михайлівні телефони: 8-097-564-06-01, (0512) 76-92-80
e-mail: nlebedintseva@yahoo.com

Матеріали конференції будуть опубліковані у фаховому збірнику «Наукові праці: Науково-методичний журнал. – Філологія. Літературознавство» ЧНУ ім. П. Могили (збірник затверджено як фаховий наказом Міністерства освіти і науки України від 12.05.2015 № 528, розміщений в «Ulrich’s Periodical Directory» та індексований у «Google Scholar»).

Зразок заявки

Заявка на участь у міжнародній міждисциплінарній науково-практичній конференції «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності»

Прізвище, ім’я, по-батькові

Вчений ступінь, звання

Коло наукових зацікавлень

Місце роботи

Посада

Поштова адреса для листування

Телефон,

е-mail

Тема доповіді

Тези (150–300 слів)

травня
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.