«Між політикою, історією і дипломатією» – така тема шостого лекторію, що відбувся в межах Польських студій Українсько-Польського Інституту

«Між політикою, історією і дипломатією» – така тема шостого лекторію, який відбувся 26 квітня 2023 року за ініціативи факультету політичних наук в рамках діяльності «Польських студій» Українсько-Польського інституту ЧНУ імені Петра Могили.

Спікером виступив Ян Станіслав Цехановський, доктор історичних наук, професор Варшавського Університету (факультет “Artes Liberales”), заступник керівника Центру дослідження європейського пограниччя імені Софія Казанова.

Ян Станіслав Цехановський − історик і політолог, спеціаліст з історії ХХ століття. З 2010 по 2015 рр. він очолював Міністерство у справах колишніх учасників бойових дій і репресованих осіб Республіки Польща. З 2011 року він є членом-кореспондентом Португальської академії історії в Лісабоні.

Лектор подав історичні події минулого з огляду політики різних країн, окремих верст населення, вказав на існування різної народної пам’яті. Професор акцентував увагу слухачів на тому, що історія є важливим елементом сучасної політики.

У своїй доповіді професор Ян Цехановський також торкнувся питань політичних взаємовідносин росії з іншими країнами. Так, ще з часів царської росії, ця країна мала великий вплив на переконання жителів інших держав, росіяни завжди шукали нагоди та факти, які б могли бути «каменем спотикання» між Україною та іншими державами, зокрема, Польщею.

Тема зустрічі викликала значний інтерес серед слухачів. Лектор окреслив також відносини Польщі із сусідами-країнами: Чехією, Німеччино, Литвою, Білоруссю тощо.

Польські студії тривають. Далі буде…