Миколаївські винахідники запускають пілотний проєкт сонячної черепиці River Solar


Миколаївські винахідники запускають пілотний проєкт сонячної черепиці River Solar. Серед розробників – випускник ЧНУ імені Петра Могили Павло Рєка. Хлопець отримав ступінь бакалавра, навчався на Комп’ютерному факультеті, на спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а зараз працює у фірмі, що займається встановленням сонячних панелей.

Перший дах, покритий вітчизняною черепицею з сонячними модулями, незабаром змонтують в Харківській області. Винахідники обіцяють, що 40 квадратних метрів покрівлі будуть видавати більше як 5 кВт.  Варто нагадати, що компанія Tesla активно веде розробки в цьому напрямку і вже встигла витратити на проєкт не малі гроші. За їхніми розрахунками для 5 кВт їм необхідно 90 квадратних метрів покрівлі. Тобто більш, ніж в два рази більше.

Ідейний натхненник проєкту River Solar Павло Рєка розповідає, що задум створити черепицю з сонячними елементами у нього народилася три роки тому.

 «Я гуляв по вулицях міста і звернув увагу на сонячні станції, які встановлені на дахах будинків. Вони мені здалися досить дивними – дах над дахом», – згадує Павло.

Від ідеї до першого зразка пройшло пів року. Свою ідею Павло запропонував компанії, в якій працює. Керівництво зацікавилося. Вклало гроші, і пішов процес розробки.

Джерело.

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …