Миколаївські винахідники запускають пілотний проєкт сонячної черепиці River Solar


Миколаївські винахідники запускають пілотний проєкт сонячної черепиці River Solar. Серед розробників – випускник ЧНУ імені Петра Могили Павло Рєка. Хлопець отримав ступінь бакалавра, навчався на Комп’ютерному факультеті, на спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а зараз працює у фірмі, що займається встановленням сонячних панелей.

Перший дах, покритий вітчизняною черепицею з сонячними модулями, незабаром змонтують в Харківській області. Винахідники обіцяють, що 40 квадратних метрів покрівлі будуть видавати більше як 5 кВт.  Варто нагадати, що компанія Tesla активно веде розробки в цьому напрямку і вже встигла витратити на проєкт не малі гроші. За їхніми розрахунками для 5 кВт їм необхідно 90 квадратних метрів покрівлі. Тобто більш, ніж в два рази більше.

Ідейний натхненник проєкту River Solar Павло Рєка розповідає, що задум створити черепицю з сонячними елементами у нього народилася три роки тому.

 «Я гуляв по вулицях міста і звернув увагу на сонячні станції, які встановлені на дахах будинків. Вони мені здалися досить дивними – дах над дахом», – згадує Павло.

Від ідеї до першого зразка пройшло пів року. Свою ідею Павло запропонував компанії, в якій працює. Керівництво зацікавилося. Вклало гроші, і пішов процес розробки.

Джерело.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …