«Мій перший та сто перший день у Польщі: презентація збірок творів літературного конкурсу»: нова зустріч учасників Польських студій

22 квітня 2024 року в рамках діяльності «Польських студій» Українсько-Польського інституту ЧНУ імені Петра Могили відбулась чергова онлайн зустріч «Мій перший та сто перший день у Польщі: презентація збірок творів літературного конкурсу».

Спікером було запрошено Ришарда Купідуру, філолога-україніста та перекладача, викладача Кафедри україністики Інституту східнослов’янських філологій Факультету неофілології Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща).

Ришард КУПІДУРА з 2008 друкується на сторінках «Порувнань» (Польща), «Studia Ukrainica Posnaniensia» (Польща), харківського журналу «СХІД/ЗАХІД» та «України модерної», є засновником познанського Замкового клубу української книжки (2019). Він є співавтором монографії Dyskurs postkolonialny w współczesnej literaturze i kulturze Europy Środkowo-Wschodniej (2015), а також є активним популяризатором українсько-польської культурної співпраці.

Доктор Ришард Купідура презентував увазі слухачів досвід проведення літературного конкурсу. Так, на увагу заслуговують твори Валерія Бутевича, українця за походженням, який подає неординарний, свіжий погляд на польську мову через сприйняття з боку українського інтелігенту.

Під час зустрічі торкнулись питань: інтеграції української і польської мов і мовлення; складних питань історичних взаємовідносин між країнами; культурних проєктів , які реалізуються українськими і польськими митцями.

Було наголошено, що на тлі суперечливих політичних ситуацій українсько-польських взаємовідносин, які «підігріваються» окремими політичними  колами, важливо зберігати горизонтальні культурні і наукові зв’язки.

Маємо надію, що далі буде…