Медики ЧНУ імені Петра Могили на міжнародній конференції з проблем діагностики, профілактики та лікування інсультів ESOC2023 у Мюнхені

Наприкінці травня 2023 року кандидат медичних наук, доцент кафедри терапевтичних дисциплін навчально-наукового медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили Юрій Ворохта та аспірант кафедри терапевтичних дисциплін, лікар-невролог вищої категорії Марина Вікаренко взяли участь у міжнародній конференції з проблем діагностики, профілактики та лікування інсультів ESOC2023 у Мюнхені (Німеччина).

Колеги виступили з науковими доповідями, зокрема:

• EP1717 «Оцінка когнітивної креативності у пацієнтів із цереброваскулярними захворюваннями» (Assessment of cognitive creativity in patients with cerebrovascular disease);
  • EP1215 «Доплерографія в діагностиці захворювань дрібних судин головного мозку» (Doppler ultrasound in the diagnostics of the disease of small cerebral vessels);
  • EP1467 «Постінсультна депресія в Україні. Туман війни і невинних людей» (Post-stroke depression in Ukraine. The fog of war and innocent people)

Тексти доповідей, надруковані у журналі «European Journal of Stroke».

Всього на конференції було представлено вісім доповідей з України, майже половина з яких – науковцями з ЧНУ імені Петра Могили.

Наші колеги-медики нагороджені грантами ESO та отримали запрошення для участі в 10-й конференції ESOC 2024 у м. Базелі (Швейцарія).

Зазначимо також, що під час конференції були проведені зустрічі з представниками міжнародних організацій, що опікуються проблемами судинної патології  головного мозку, менеджерами проекту ESO-East/Angels, з науковцями інших країн Європи.