МАН в Могилянці: конференція «Сучасні філологічні питання в контексті науково-дослідницької роботи в системі МАН»

25 січня у читальній залі 11-го корпусу  пройшла науково-практична конференція відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства «Сучасні філологічні питання в контексті науково-дослідницької роботи в системі МАН».

Конференцію організовують уже п’ять років поспіль, чотири з яких – у стінах Могилянки. Під час пленарного засідання з вітальним словом виступив директор Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили, доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич, який зазначив головну мету таких заходів:

«Для нас головне, що ви займаєтесь такою творчістю, яка називається науковим дослідженням. Це окремий вид творчості і я завжди вірив, що МАН була створена не для того, щоб університети відбирали собі найкращих студентів, а щоб заохотити в людях розвивати інтелектуальну цікавість. Тому хочу побажати, щоб сьогодні тут панувала атмосфера творчого спілкування».

До вітального слова приєдналась завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури, доктор філологічних наук, професор Тетяна Шестопалова. Вона звернула увагу на вагоме місце філології у сучасному житті.  Із настановчою промовою виступили керівник наукової секції «Зарубіжна література» Олена Дудкіна та керівник наукової секції «Мистецтвознавство» Лариса Васильєва.

Також під час пленарного засідання слово надали студенткам ЧНУ ім. Петра Могили Юлії Кузіной (ІІ курс спеціальності «Українська філологія») та Катерині Гавердовській (магістрант спеціальності «Українська філологія»).

Після цього розпочалися секційні заходи, де учні шкіл та студенти представили свої дослідження за такими напрямами:  «Українська література», «Зарубіжна література», «Мистецтвознавство», «Фольклористика» та «Літературна творчість».