Лілія Гриневич про необхідність переосмислення місії українських вишів

На серпневій конференції з питань підготовки до нового навчального року Міністр освіти Лілія Гриневич наголосила, що в Україні настав етап переосмислення місії українських університетів у сучасному світі.

За словами Міністра, університети мають генерувати нові знання, пропонувати нові сценарії для розвитку суспільства, віднайти своє місце у глобальному просторі вищої освіти та науки.

«Це неможливо без зміни системи фінансування, відповідної мережі, суголосних потребам сучасного ринку праці освітніх програм, розвитку сучасних внутрішніх та зовнішніх систем забезпечення якості, у чому допоможе новостворене Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти», – зазначила Гриневич.

На думку Міністра, виші повинні навчатись працювати у відкритих системах, об’єднуючи навколо спільноту однодумців. Окремо вона підкреслила важливість розвитку науки в університетах, адже без цього не існує якісної вищої освіти. Лілія Гриневич наголосила, що для підтримки науки в університетах за останні три роки було впроваджено базове фінансування наукових досліджень, розвивалась мережа центрів колективного користування сучасним науковим обладнанням, розширено грантові програми, усі виші вже мають безкоштовний доступ до наукометричних баз Scopus і Web of Science.

Також Лілія Гриневич висловила такі переконання: «В умовах дедалі більш мінливого, невизначеного, складного та неоднозначного світу освіта може допомогти нам відповісти на проблеми та не пасувати перед ними. Це цілком суголосно і нашим потребам та реаліям. Тож, давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту і зростання. Перед нами дуже багато роботи, там для кожного знайдеться своє місце».

Джерело.