LEIBNIZ UNIVERSITY HANNOVER (LUH), 2023

У лютому 2023 році завідувачка кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили Людмила Григор’єва в рамках робочої групи взяла участь у роботі WATERTECHBOOTCAMP у Берліні – заході «Ukraine’s rural and urban water infrastructure is need of rethinking and upgrading».

На цьому заході звучали доповіді від німецьких, китайських вчених щодо новітніх розробок у галузі очищення вод, використання зелених технологій, екологічно розумних міст. Людмила Григор’єва представила розробки, які стосувалися фіто- й ризофільтраційних засобів за допомогою досліджених акумуляційних властивостей вищих водяних рослин, макрофітів Бузького лиману.

У рамках міжнародного співробітництва Людмила Григор’єва відвідала очисні споруди м. Ганноверу, де ознайомилася з технологіями очищення каналізаційних вод. У Ганноверському університеті імені імені Готфріда Вільгельма Лейбніца відбулося ознайомлення з функціонуванням університетської лабораторії. Цей досвід Людмила Григор’єва в подальшому втілює при співробітництві з Mykolaiv Water Hub в напрямку розгортання у нашому м. Миколаєві Water Innovation Lab to support critical infrastructure resilience and human capital development of the Southern region of Ukraine