Круглий стіл «Василь Назарович Каразін – видатний український учений і просвітитель»


У 2020 році виповнюється 247 років від дня народження Василя Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

ЧНУ ім. Петра Могили 10 лютого провів круглий стіл для студентів, викладачів та співробітників університету на честь цієї видатної історичної особи. Василь Каразін є засновником Харківського університету, з яким співпрацює Могилянка.

 

Модератор заходу – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Юрій Котляр – привітав учасників круглого столу та всіх присутніх. Коротко познайомив присутніх з постаттю Василя Каразіна на початку заходу та під час свого виступу про «Роль особистості в історії».

 

Привітальне слово виголосили проректор з наукової роботи ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Беглиця та декан факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили Олександр Шевчук.

 

Василь Каразін похований в Миколаївському некрополі. Каплиця над могилою має статус національного пам’ятника історії та культури України згідно з постановою Кабміну від 2009 року. На жаль, епітафія, що була написана на пам’ятнику, не залишилася у її первозданному вигляді. Проблему занедбання історичної пам’ятки культури підіймала доцент кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Наталія Шевченко. Її виступ був присвячений Каплиці Каразіних. Саме вона, будучі кураторкою групи студентів у 2010 році, взялася за проєкт відновлення постраждалої історичної пам’ятки.

 

Студенти мали змогу дізнатися історичні довідки та зв’язок Василя Каразіна з нашим містом у виступах завідувачки науково-експозиційного відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Олени Пономарьової на тему «Василь Каразін і Миколаївщина» та з документів державного архіву Миколаївської області від начальниці відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Марини Мельник. Також з фондів наукової бібліотеки Могилянки були представлені книги, присвячені Василю Каразіну, які були подаровані університету в різний час.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …