Круглий стіл «Василь Назарович Каразін – видатний український учений і просвітитель»

У 2020 році виповнюється 247 років від дня народження Василя Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

ЧНУ ім. Петра Могили 10 лютого провів круглий стіл для студентів, викладачів та співробітників університету на честь цієї видатної історичної особи. Василь Каразін є засновником Харківського університету, з яким співпрацює Могилянка.

Модератор заходу – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Юрій Котляр – привітав учасників круглого столу та всіх присутніх. Коротко познайомив присутніх з постаттю Василя Каразіна на початку заходу та під час свого виступу про «Роль особистості в історії».

Привітальне слово виголосили проректор з наукової роботи ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Беглиця та декан факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили Олександр Шевчук.

Василь Каразін похований в Миколаївському некрополі. Каплиця над могилою має статус національного пам’ятника історії та культури України згідно з постановою Кабміну від 2009 року. На жаль, епітафія, що була написана на пам’ятнику, не залишилася у її первозданному вигляді. Проблему занедбання історичної пам’ятки культури підіймала доцент кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Наталія Шевченко. Її виступ був присвячений Каплиці Каразіних. Саме вона, будучі кураторкою групи студентів у 2010 році, взялася за проєкт відновлення постраждалої історичної пам’ятки.

Студенти мали змогу дізнатися історичні довідки та зв’язок Василя Каразіна з нашим містом у виступах завідувачки науково-експозиційного відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Олени Пономарьової на тему «Василь Каразін і Миколаївщина» та з документів державного архіву Миколаївської області від начальниці відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Марини Мельник. Також з фондів наукової бібліотеки Могилянки були представлені книги, присвячені Василю Каразіну, які були подаровані університету в різний час.

Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …