Круглий стіл «Василь Назарович Каразін – видатний український учений і просвітитель»


У 2020 році виповнюється 247 років від дня народження Василя Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

ЧНУ ім. Петра Могили 10 лютого провів круглий стіл для студентів, викладачів та співробітників університету на честь цієї видатної історичної особи. Василь Каразін є засновником Харківського університету, з яким співпрацює Могилянка.

 

Модератор заходу – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Юрій Котляр – привітав учасників круглого столу та всіх присутніх. Коротко познайомив присутніх з постаттю Василя Каразіна на початку заходу та під час свого виступу про «Роль особистості в історії».

 

Привітальне слово виголосили проректор з наукової роботи ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Беглиця та декан факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили Олександр Шевчук.

 

Василь Каразін похований в Миколаївському некрополі. Каплиця над могилою має статус національного пам’ятника історії та культури України згідно з постановою Кабміну від 2009 року. На жаль, епітафія, що була написана на пам’ятнику, не залишилася у її первозданному вигляді. Проблему занедбання історичної пам’ятки культури підіймала доцент кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Наталія Шевченко. Її виступ був присвячений Каплиці Каразіних. Саме вона, будучі кураторкою групи студентів у 2010 році, взялася за проєкт відновлення постраждалої історичної пам’ятки.

 

Студенти мали змогу дізнатися історичні довідки та зв’язок Василя Каразіна з нашим містом у виступах завідувачки науково-експозиційного відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Олени Пономарьової на тему «Василь Каразін і Миколаївщина» та з документів державного архіву Миколаївської області від начальниці відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Марини Мельник. Також з фондів наукової бібліотеки Могилянки були представлені книги, присвячені Василю Каразіну, які були подаровані університету в різний час.

 

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …