Круглий стіл «Василь Назарович Каразін – видатний український учений і просвітитель»


У 2020 році виповнюється 247 років від дня народження Василя Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

ЧНУ ім. Петра Могили 10 лютого провів круглий стіл для студентів, викладачів та співробітників університету на честь цієї видатної історичної особи. Василь Каразін є засновником Харківського університету, з яким співпрацює Могилянка.

 

Модератор заходу – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Юрій Котляр – привітав учасників круглого столу та всіх присутніх. Коротко познайомив присутніх з постаттю Василя Каразіна на початку заходу та під час свого виступу про «Роль особистості в історії».

 

Привітальне слово виголосили проректор з наукової роботи ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Беглиця та декан факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили Олександр Шевчук.

 

Василь Каразін похований в Миколаївському некрополі. Каплиця над могилою має статус національного пам’ятника історії та культури України згідно з постановою Кабміну від 2009 року. На жаль, епітафія, що була написана на пам’ятнику, не залишилася у її первозданному вигляді. Проблему занедбання історичної пам’ятки культури підіймала доцент кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Наталія Шевченко. Її виступ був присвячений Каплиці Каразіних. Саме вона, будучі кураторкою групи студентів у 2010 році, взялася за проєкт відновлення постраждалої історичної пам’ятки.

 

Студенти мали змогу дізнатися історичні довідки та зв’язок Василя Каразіна з нашим містом у виступах завідувачки науково-експозиційного відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Олени Пономарьової на тему «Василь Каразін і Миколаївщина» та з документів державного архіву Миколаївської області від начальниці відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Марини Мельник. Також з фондів наукової бібліотеки Могилянки були представлені книги, присвячені Василю Каразіну, які були подаровані університету в різний час.

 

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …