Круглий стіл «Медична реформа в Україні: стан та перспективи розвитку»

В умовах реформування системи охорони здоров’я постає виключно важливе завдання узгодження процесу реалізації запропонованих інновацій у роботі первинної ланки медичного обслуговування з інтересами представників різних соціальних верст суспільства, найважливішими серед яких є професійні об’єднання медичних працівників. Адже саме від рівня усвідомлення, розуміння й підтримки ними, залежить успішність імплементації законодавчих ініціатив.

Проведення емпіричних соціологічних досліджень у системі охорони здоров’я ставить своєю метою налагодити «зворотній зв’язок» у процесі оцінювання результатів реформи.

22 грудня в Центрі соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку і сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили відбулось засідання круглого столу, метою якого є обговорення проблем імплементації законодавчих ініціатив щодо реформування первинної ланки медицини на регіональному рівні.

У роботі круглого столу взяли участь директор медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили Геннадій Гришенко; в.о. головного лікаря Обласної дитячої лікарні Миколаєва Олександр Пліткін.

Керівник Миколаївського центру соціологічних досліджень Дінара Локтіонова, за ініціативи якого було проведено круглий стіл, озвучила результати соціологічного дослідження на тему «Медична реформа в Україні: стан та перспективи розвитку».

Робота учасників круглого столу складалася із презентації результатів соціологічного опитування працівників міських центрів первинної медико-санітарної допомоги, проведеного спільними зусиллями Миколаївського центру соціологічних досліджень та Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили в листопаді-грудні 2017 р., а також – громадське обговорення представниками професійної когорти проблем впровадження законодавчих ініціатив у системі охорони здоров’я, в першу чергу, для більш глибокого розуміння характеру та детермінант процесу реформування вітчизняної медицини, розробки практичних рекомендації щодо оптимізації процесу впровадження законодавчих ініціатив на регіональному рівні.