Круглий стіл «Інвентаризація земель: сучасний погляд»: серед учасників – представники ЧНУ імені петра Могили

9 листопада 2022 старший викладач кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили Андрій Мась долучилася роботи Круглого столу на тему «Інвентаризація земель: сучасний погляд».

Круглий стіл  був організований кафедрою управління земельними ресурсами та кадастру  Державного біотехнологічного університету  (м. Харків)в онлайновому режимі.

Загалом у роботі Круглого столу взяли участь біля  100 учасників, а саме провідні науковці України, такі як Антон Третяк, Андрій Мартин, Тарас Євсюков, Андрій Попов, Григорій  Шарій, представники об’єднаних територіальних громад та розробники технічної документації з інвентаризації земель.

Були розглянуті питання, що стосуються інвентаризації земель територіальних громад та ідентифікації прав на землю, висвітлені об’єкти інвентаризації земель, межі проведення інвентаризації земель, прояснено, які саме вихідні дані потрібні для проведення інвентаризації земель, проаналізовані основні роботи з інвентаризації земель (обстежувальні, топографо-геодезичні та проектно-вишукувальні), вказано, як здійснюється складання й оформлення технічної документації в паперовій та електронній формі, присутнім пояснено, як складається робочий інвентаризаційний план, які вимоги до обов’язкової атрибутивної інформації об’єктів набору геоданих картографічної основи, як складається зведений інвентаризаційний план.

Обговорення питань було жвавим та емоційним, а розглянута тема була вельми актуальною та важливо.

На завершення Круглого столу висловлено думки щодо того, що інвентаризація земель дає змогу забезпечити наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки, що відсутні в кадастрі, а також підвищити ефективність контролю за використанням та охороною земель.

Дякуємо за цікаву та методично-інформативну зустріч, що сприятиме підвищенню академічної мобільності науковців та практиків у сфері управління земельними ресурсами, а також дозволить втілити її результати у навчальній діяльності для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».