Круглий стіл «Гібридні загрози напередодні виборів: фінансово-економічні, медійні та громадські аспекти»

Факультет економічних наук ЧНУ ім. Петра Могили у своїй роботі зі студентами приділяє увагу як формуванню їхніх професійних знань та навичок, так і розвитку особистості, морально-етичних цінностей, критичного мислення та розширенню кругозору.

Тому і заходи факультету охоплюють питання, різні за змістом, та однакові за актуальністю і значимістю. Саме таким був Круглий стіл, проведений 7 березня, на тему «Гібридні загрози напередодні виборів: фінансово-економічні, медійні та громадські аспекти».

Викладачі факультету разом із громадськими активістами Миколаївщини обговорили економічні передумови гібридної війни, вплив факторів розподілу ринків збуту, енергетичних і сировинних ресурсів, можливі джерела фінансування та загрози з боку присутності російського капіталу та філій російських банків. Не оминули й питання висвітлення подій у медіа-просторі та маніпулювання свідомістю населення через ЗМІ, роль української мови в укріпленні проукраїнських настроїв, загрози конфліктів на етнічних і релігійних підставах. Модератором виступив Олександр Ухмановський, який спільно з Комітетом Виборців України сприяв проведенню круглого столу та участі запрошених спікерів. Одним з них став доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка Євген Магда, автор наукових статей і книг, присвячених гібридній війні.

До участі у круглому столі були запрошені студенти факультету економічних наук, а також студенти спеціальностей політологія та журналістика. Ключовим посилом до них стала необхідність свідомо робити свій вибір, керуватися здоровим глуздом і критичним мисленням, оминати популізм і маніпуляції, дбати про особистісний і професійний розвиток, морально-етичні цінності.