Корисна інформація для іноземних студентів

Наприкінці жовтня МОН України оприлюднило  декілька  новин, які стосувалися  іноземних студенів, які навчаються у вишах  України.

По-перше, в Україні планують запустити єдину електронну платформу, за допомогою якої  іноземні студенти зможуть дистанційно вступати до українських університетів. Міністерство освіти пропонує розробити на базі е-платформи три електронних кабінети – для іноземного студента – абітурієнта, закладів освіти, а також центральних органів виконавчої влади.

За словами заступника міністра освіти Артура Селецького, своє основне   завдання, Міністерство освіти і науки бачить у тому, щоб у стислі терміни, запровадити єдину міжвідомчу електронну платформу, завдяки якій іноземні студенти матимуть можливість вступати до ЗВО  без корупційних ризиків. Окрім цього планується розробити механізм подачі заяви абітурієнтом з можливістю попереднього погодження видачі йому запрошення закладом освіти.

По-друге, Кабінет Міністрів України  зняв обмеження щодо здобуття вищої освіти за кошти державного та місцевого бюджетів іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні (особи, яких визнано біженцями в Україні). Відтепер вони можуть вступати  в українські  ЗВО на бюджетні місця нарівні з громадянами України. Раніше для іноземців  та осіб без громадянства,  вступ у виші був тільки на контрактну форму навчання.

По-третє, іноземні студенти зможуть навчатись в українських закладах вищої освіти за дистанційною формою. В.о. міністра освіти Сергій Шкаралет підписав відповідний наказ. Винятком є навчання студентів – медиків, які мають навчатися у звичайному режимі. Також, в Україні продовжено строки зарахування іноземців до закладів вищої освіти у 2020/2021 навчальному році двічі на рік: до 15 грудня 2020 року та 15 квітня 2021 року. У Міністерстві освіти зазначають, що зміни стали необхідними у зв’язку з карантинними обмеженнями та епідеміологічною ситуацією у країні та світі.

фото.jpg