Конкурс IAU100 NameExoWorlds: придумай, як назвати зірку або планету

Вдруге у своїй історії Міжнародний астрономічний союз (МАС) організовує конкурс із привласнення імен планет і зір, навколо яких вони обертаються.

Цього разу учасникам проекту, присвяченого 100-річчю з часу заснування МАС, пропонується надати імена системам, що містить одну зорю і одну планету, при цьому кожній країні виділяється власна система. Важливо розуміти, що схвалені імена не замінять традиційні наукові позначення, але будуть визнані МАС як повноправні назви об’єктів та опубліковані із зазначенням авторства. Ці назви потім можуть використовувати всі охочі без будь-яких обмежень разом із науковими позначеннями або замість них.

Україні виділена планетна система HAT-P-15, що знаходиться в сузір’ї Персея. Зоря у цій системі є жовтим карликом (тип G) і поки що недосяжна для спостережень наземними телескопами. Екзопланета HAT-P-15b була відкрита в 2010 році, знаходиться на відстані 0.0965 а.од. від зорі, є газовою планетою-гігантом з масою 1,94 мас Юпітера і орбітальним періодом 10,9 діб.

Враховуючи широкий публічний резонанс конкурсу, світоглядне значення запропонованим назвам планетній системі, які увічнять наш вибір, Національний комітет звертається до всіх організацій розмістити цю інформацію на своїх веб-сторінках і тримати її активною до завершення конкурсу, як і поширити її у всіх соціальних мережах.

Відвідайте сайт конкурсу та висловіть свої пропозиції.

січня
Відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальні інформаційні системи»

29-31 січня 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Інтелектуальні інформаційні системи» Мета: обмін результатами наукових досліджень студентів та молодих вчених. Напрями роботи конференції: Інформаційні системи та їх інтелектуалізація. Системний аналіз, …

січня
Запрошуємо на зустріч із відомим миколаївським фотожурналістом Олександром Сайковським

Запрошуємо студентів спеціальності «Журналістика» на тренінг Олександра Сайковського. Дата: 23 січня Місце: ауд. 10-101 ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00

Увага! Вакансія!

Деканат факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує на роботу провідного фахівця. Готові взяти зацікавленого студента-магістра! Якщо Ви бажаєте працювати в деканаті факультету комп’ютерних наук – не гайте часу! Звертайтеся до декана факультету (ауд. 1-314).