Команда Міністерства освіти прагне змінити принцип фінансування університетів

Команда Міністерства освіти прагне перейти від принципу фінансування всіх університетів до фінансування найкращих. Про це в інтерв’ю BBC News Україна сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

«Ми утримуємо величезну кількість університетів і підтримуємо її, не винагороджуючи тих, хто робить кращу роботу, і не застосовуючи жодних санкцій до тих, хто робить цю роботу гірше», – заявила міністр.

За її словами, зараз держава за принципом зрівнялівки через державне замовлення фінансує всіх орієнтовно однаково погано.

«Ті кошти, які у нас є на вищу освіту, вони з одного боку великі, а з іншого, на таку велику мережу їх недостатньо. Тому ми хочемо змінити підхід до фінансування, який стимулюватиме університети до відповідальності за ті кошти, які вкладає у них держава. Ми би хотіли вибудувати певний набір індикаторів, за якими ми будемо перевіряти успішність того, чи іншого університету. Це працевлаштування випускників, місце університету в рейтингах, активність в міжнародній діяльності. Також ми хочемо зробити так, аби система фінансування фінансувала найкращих викладачів», – наголосила Ганна Новосад.

Ще одним питанням у вищий освіті на переконання міністра є питання управління.

«Ми хотіли б зробити так, аби керівники закладів вищої освіти, які укладають угоди з міністерством, мали певні зобов’язання. Перед своєю академічною спільнотою, перед студентами, які вони зобов’язуються, як стратегічний управлінець, виконувати», – зазначає міністр.

Відповідаючи на запитання щодо можливого скорочення кількості університетів через зміну принципів фінансування Ганна Новосад зауважила, що вона може природно зменшитись:
«Вони не отримуватимуть державне фінансування. Але вони можуть набирати студентів на контракт. Але, звичайно, фінансування ставатиме меншим».

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики