Команда клініцистів Юридичної клініки «Veritas» ЧНУ імені Петра Могили взяла участь мут-корті на тему «Захист прав внутрішньо переміщених осіб»

Громадська організація «Десяте квітня» провела мут-корт (модель судових дебатів) на тему «Захист прав внутрішньо переміщених осіб». На цю ініціативу відгукнулися 9 команд ЗВО з різних куточків України (Дніпро, Миколаїв, Харків та Одеса).

Команду юридичної клініки «Veritas» юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили представили студентка 2 курсу юридичного факультету Мавилє Османова (капітан) та студентки 2 курсу Бородіна Світлана та Кирилова Оксана (членкині команди).

Тренер команди – Олена Каплій, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри конституційного та адміністративного права і процесу юридичного факультету та керівниця юридичної клініки «Veritas».

Для участі у другому турі уонкурсу у склад команди було залучено адвоката/спеціаліста системи безоплатної вторинної правової допомоги Анастасію Заболотькову, начальницю відділу «Миколаївського бюро правової допомоги» Миколаївського місцевого центру з надання БВПД.

Конкурс складався з етапів віддаленої роботи та моделювання командами судового засідання. Перший, відбірковий етап конкурсу проводився письмово та дистанційно.

Дргий тур дебатів, який проходив 10-11 грудня в Одесі у складі 4-х команд, був найбільш драматичним, адже командам в межах моделювання судового засідання довелось показати не тільки свої знання у галузі юриспруденції (матеріального та процесуального права), але й продемонструвати суддям свої бійцівські здібності, навички злагодженої командної роботи, гнучкість у виборі стратегії і тактики під час судових дебатів, харизму, завзятість, лідерські якості капітанів команд.

До поважного журі судових дебатів входили судді найвищої кваліфікації: Андрій Дрішлюк – суддя, заступник голови Апеляційного суду Одеської області; Олена Тишкевич – радниця з правових питань УВКБ ООН; Наталія Гнатуша – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області; Ельвіра Зейтуллаєва – юрист ГО «Десяте квітня» та Олег Тарасенко – старший юрист із стратегічних справ БФ «Право на захист».

У кінці заходу відбулося святкове вручення сертифікатів та нагород.

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам команд, тренерам, представникам БВПД, шановним суддям і всім тим, хто доклав стільки зусиль для успішної реалізації такого важливого заходу! Кожен з учасників отримав безцінний досвід, який допоможе їм у майбутньому.