Колектив археологічної лабораторії ЧНУ імені Петра Могили збирається відновити роботу на території Городища “Дикий Сад”

На Миколаївщині налічують 4 188 пам’яток культурної спадщини. З них 3 900 – не внесені до державного реєстру пам’яток. Роботу із реєстрації виконують згідно з Законом про охорону культурної спадщини, сподіваються встигнути до кінця 2025 року.

Журналісти видання «Суспільне Миколаїв» показали ситуацію з об’єктами культурної спадщини, одним із яких є наймасштабніша пам’ятка городище «Дикий Сад».

Керівником досліджень на цій території є Кирило Горбенко, старший викладач кафедри історії факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили. Він говорить, що це поселення існувало близько 250 років в останній чверті ІІ тис. до н. е.

За словами археолога, внесення до державного реєстру позначає правильну назву «Городище «Укріплене поселення», а також сприяє збереженню та розвитку пам’ятки.

Останні декілька років розкопки не проводилися, наразі колектив археологічної лабораторії ЧНУ імені Петра Могили збирається відновити роботу на території городища.

Більше інформації – у сюжеті «Суспільного» за посиланням.