Клініцисти юридичної клініки «Veritas» та студенти юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили відвідали вебінар «Як протидіяти дискримінації та гендерно зумовленому насильству?»

04 березня 2023 року клініцисти юридичної клініки «Veritas» та студенти юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили мали змогу відвідати вебінар «Як протидіяти дискримінації та гендерно зумовленому насильству?», присвячений Дню «Нуль дискримінації» та Всесвітньому дню проти сексуальної експлуатації.

Спікеркою вебінару стала юристка, правозахисниця, керівниця Центру «ЮрФем: освіта», консультантка з права, дослідниця та авторка просвітницьких експлейнерів з теми захисту прав людини, тренерка з питань недискримінації та гендерної рівності Вікторія Карпа.

Спікерка розповіла про види дискримінації та що вважається гендерно зумовленим насильством. Проаналізувала міжнародне та національне законодавство, звернула увагу на настання адміністративної та кримінальної відповідальності за скоєння гендерно зумовленого насильства.

Присутні розібрали основні аспекти щодо попередження та протидії дискримінації за ознакою статі – профілактика, освіта, оскарження.

Також студенти дізналися про гендерну стереотипізацію та упередження; етичні кодекси як інструмент запобігання дискримінації та насильству; комунікативну згоду; сексуальну автономію; види сексизму; завдання фемінітивів; харасмент як форму дискримінації.

Спікерка повідомила про роботу лінії правової допомоги «ЮрФем: підтримка», яка надає безоплатну правову допомогу постраждалим від сексуального насильства та різних форм дискримінації.

Дякуємо організаторам за чудову можливість отримати цінну інформацію!

Переглянути запис заходу можна за посиланням.