Керівниця юридичної клініки «VERITAS» ЧНУ імені Петра Могили Олена Каплій узяла участь у з’їзді Асоціації юридичних клінік

30 червня 2022 року керівниця юридичної клініки «VERITAS» ЧНУ імені Петра Могили Олена Каплій узяла участь у з’їзді Асоціації юридичних клінік, що мав відбутися ще навесні, але тяжкі часи призвели до того, щоб провести його лише зараз та лише в дистанційному режимі.

Протяг заходу обговорювалися надзвичайно важливі питання, зокрема: звіт про діяльность АЮКУ за 2021 рік, вибори Голови та Правління АЮКУ, прийом нових членів, стратегічні цілі діяльності АЮКУ-план розвитку до 2025, комунікаційний розвиток Асоціації, публічна дискусія. Що стосується звітування, то був зроблений висновок, що показники роботи значно понизились. Це пов’язано з тим, що карантинні обмеження вплинули на кількість звернень та обсяги певних видів правової допомоги, а також залишається слабким результат щодо переведення юридичних клінік у штатний режим.

Результатами роботи АЮКУ в 2021 є:

1. асоціація значно посилила співпрацю з міжнародними партнерами;
  2. проведена діагностика виконання стратегічного плану та комунікаційної стратегії;
  3. асоціація продовжила практику організації заходів з розвитку практичних навиків та юридичних здібностей студентів;
  4. розроблено модельну навчальну програму з дисципліни “Правника клініка”;
  5. продовжена практика організації Форумів;
  6. продовжено практику проведення моніторингів юридичних клінік;
  7. проведений фестиваль Streetlaw;
  8. розширення експертних сфер АЮКУ;
  9. посилено інформаційну спроможність мережі юридичних клініки.

Не дивлячись на виклики та обмеження, що зумовлені пандемією, юридичний рух клінік продовжує розвиватись. Інституційний розвиток мережі та Асоціації забезпечують 30% юридичних клінік, переважна більшість залишається пасивною.

Юридична клініка «VERITAS» протягом цього року повністю відновила та налагодила свою роботу, також було сформовано стійкий склад клініцистів, не дивлячись на воєнний стан, проводиться робота за всіма напрямками, із якими можна детальніше ознайомитись у звіт_2022_останній. Наразі студенти магістратури проходить дистанційно виробничу практику-1 з використання різних цікавих форм роботи, зокрема набуття навичок soft skills, розвиток партнерської мережі, проходження цікавих вебінарів, сертифікатних курсів та тренінгів, менторство адвокатів та правопросвітницька робота.