Кандидатка політичних наук Анна Соловйова провела восьму відкриту лекцію «Основи ретрансляції європейських цінностей в українському соціумі та політикумі. Адаптація національного законодавства до вимог ЄС»

5 травня 2023 року кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела восьму відкриту лекцію циклу «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції». Темою зустрічі була «Основи ретрансляції європейських цінностей в українському соціумі та політикумі. Адаптація національного законодавства до вимог ЄС».

Анна Соловйова окреслила основні етапи формування європейських цінностей, які з плином часу були прописані в Лісабонському договорі. До них належать повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність і верховенство права. Також лекторка розглянула поняття європейської ідентичності.

Окремим етапом обговорення стала колись наболіла тема візового режиму між Україною та ЄС. Учасники послідовно розглянули процес перемовин, встановлення біометричних паспортів та підписання угоди про безвізовий режим, а також особливості, міфи та наслідки запровадження «безвізу».

Учасники обговорили також адаптацію національного законодавства до вимог ЄС, розглянули необхідність такого узгодження та способи зближення національного права з правом ЄС.

Нагадуємо, що лекція відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS + за напрямком  Jean Monnet Module.

Дякуємо організаторам за цікаву зустріч, з якою ви можете ознайомитися за посиланням!