Кандидатка політичних наук Анна Соловйова провела сьому відкриту лекцію «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції»

28 квітня 2023 року кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела сьому відкриту лекцію циклу «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції». Темою зустрічі була «Євроінтеграційні перспективи України. Угода про Асоціацію між Україною та ЄС».

Лекторка окреслила передумови для укладання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З 1998 по 2008 рік діяв договір про партнерство та співпрацю, і ось з 2008 по 2014 рік йшли переговори про асоціацію, яка була необхідна для подальшого членства України в ЄС.

Анна Соловйова провела паралелі з іншими країнами, що мали перемовини або укладали угоди про асоціацію з ЄС, наприклад, Греція та Туреччина, а також розглянула детально процес переговорів України з ЄС.

Окремим аспектом лекції став розгляд процесу підписання угоди між Україною та ЄС, а також самого тексту цієї угоди. Лекторка також визначила перспективи членства України в ЄС, цілі створення асоціації між сторонами, основні засади угоди, інституційний механізм співпраці та взаємозв’язки між його елементами.

Учасники розглянули і аспект торгівлі, а саме поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, а також приведення українського законодавства та практики у відповідність до норм та положень ЄС.

Нагадуємо, що лекція відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS + за напрямком  Jean Monnet Module.

Дякуємо організаторам за цікаву зустріч!