Кандидатка політичних наук Анна Соловйова провела п’яту відкриту лекцію «Основні проблеми в розвитку ЄС. Розширення ЄС в 2004 р.»

14 квітня 2023 року кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела п’яту відкриту лекцію циклу «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції». Темою зустрічі була «Основні проблеми в розвитку ЄС. Розширення ЄС в 2004 р.».

Під час зустрічі лекторка наголосила на тому, що ЄС ще на початку 1990-х років поділив колишні соціалістичні держави Європи на три групи: держави ЦСЄ, держави регіону Балкан та Росія і держави СНД.

Анна Соловйова детально розглянула процеси підписання угод про асоціацію ЄС з державами ЦСЄ. Окреслила виконання Копенгагенських критеріїв членства та акцентувала увагу на так званій Білій книзі «Підготовка асоційованих країн Центральної та Східної Європи до інтеграції у внутрішній ринок Європейського Союзу».

Крім того, окремим етапом обговорення стали п’яте та шосте розширення ЄС, що стали безпрецедентними подіями в історії Європи, а також розширення ЄС в 2013 році.

Крім того, учасники обговорили і відносно недавні події Великобританії – Brexit. Лекторка описала причини виходу, процес та наслідки.

Останньою частиною лекції став огляд ЄС. В цифрових показниках Анна Соловйова представила кількість країн-членів та кількість населення ЄС, були обговорені основні проблеми і виклики ЄС, а також перспективи розширення.

Нагадуємо, що лекція відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS + за напрямком  Jean Monnet Module.

Дякуємо організаторам за цікаву зустріч, з якою ви можете ознайомитися за посиланням!