“Каміння не мовчать!”: про засідання Польських студій Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили

19 січня 2023 року на засіданні Польських студій Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили говорили про виставку «Каміння не мовчать», її мету, а також про реалії життя українських біженців у Польщі.

«Каміння не мовчать!» гасло виставки, що відкрилась у польському місті Ольштин, яке розташовано в південній частині Вармії Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща.

Спікеркою засідання, Тетяна Бакоцька, є журналістка Миколаївської філії НСТУ, а також учасницею програми інтеграції українських біженців. Вона розповіла про саму ідею організації виставки та зацікавленість польської громади проблемами українців, які нині перебувають на території Польщі.

Основою експозиції  є фотографії, фрагменти речей, техніки, знаряддя, які було знайдено на місці вибухів на українській землі.

Знайдені речі голосно промовляють про моменти людського життя… Ті, хто побачив цю виставку, зокрема українці, які зараз перебувають у Польщі, і небайдужі поляки. Адже речі розповідають більше, ніж їхні колишні господарі.

До засідання Польських студій долучились студенти-екологи, а також колеги з факультету філології Могилянки. Обговорювались питання подальшої  співпраці з польською стороною задля інтеграції української і польської культури.

Зустріч пройшла у теплій неформальній атмосфері спілкування.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!