Кафедра української філології та міжкультурної комунікації запрошує на Андріївські вечорниці

Шановні колеги!

Запрошуємо студентів, викладачів та всіх охочих завітати на Андріївські вечорниці 10 грудня 2021 року о 12:30 в Актовій залі ЧНУ імені Петра Могили (1 корпус). Захід традиційно напередодні Дня Андрія Первозваного проводять студенти-першокурсники кафедри української філології та міжкультурної комунікації Могилянки.

Протягом дійства можна ознайомитися з минулими звичаями проведення часу, традиціями гуляння вечорниць, а також побачити сучасний погляд на елементи українського фольклору.

Із історії:

Вечорниці є однією з форм осінньо-зимових вечірніх розваг юнаків та дівчат, які збиралися в затишній хаті літньої жінки (бабусі чи вдови), яка стежила за дотриманням усіх звичаїв та традицій під час вечорниць.

Саме день Андрія Первозваного (відзначається 13 грудня) є наулюбленішим серед молоді. За українським звичаєм, увечері 12 грудня молодь збирається на вечорниці, влаштовуючи на них усілякі дійства – ворожіння (наприклад, вгадування майбутньої долі, заклинання), забави (зокрема ритуальне кусання «калити») та співи.