Кафедра історії ЧНУ ім. П. Могили взяла участь у ряді заходів, присвячених 100-річчю від дня проголошення Акту Злуки

18, 21 та 22 січня 2019 р. представники кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили  брали участь у ряді заходів, присвячених 100-річчю від дня проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину соборну державу.

18 січня завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Юрій Вадимович Котляр взяв участь у прямому ефірі Українського радіо Миколаїв 92 FM, де виступив із доповіддю «День Соборності України». Юрій Вадимович розповів про територіальні та ментальні основи соборності, історію виникнення свята та Акт Злуки, який відбувся 100 років тому в Києві.

21 січня Юрій Котляр виступив на відкритті фотодокументальної виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці, яка відбулась з ініціативи Українського інституту національної пам’яті. Виставку було приурочено до 100-річчя від дня проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу. Під час виступів було розглянуто декілька поглядів на День соборності, присутні поринули в історичний екскурс становлення Української Соборності та відмітили, що Україна є, була, і повинна залишатися єдиною.

Також Юрій Котляр розповів про особливості періодизації подій Української національної революції (1917-1921 рр.) на Миколаївщині під час круглого столу «День Соборності України: історіософський, національний та регіональний аспекти» у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми».

22 січня в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбувся святковий концерт з нагоди Дня Соборності України. Захід відвідати студенти 2-го курсу спеціальності «Історія та археологія» ЧНУ імені Петра Могили з доцентом кафедри історії, кандидатом історичних наук Гайдай Ольгою Михайлівною.

Запрошуємо прослухати запис радіоефіру Українського радіо Миколаїв 92 FM з, у якому взяв участь Юрій Вадимович.